A fáraók sírja mellett egy ősi pékséget is felfedeztek

A fáraók korából származó települést fedeztek fel régészek egy egyiptomi oázisban, amely egykoron élelmezési központként szolgálhatott a szaharai útvonalakon átvonuló katonai csapatoknak. Az egyiptomi régészeti hivatal szerdai közleménye szerint az ősi települést Khargában fedezték fel, amely az ország nyugati sivatagjaiban található oázisok közül a legdélebbre helyezkedik el. A leletet a Yale egyetem amerikai-egyiptomi missziójának tagjai találták. A feltételezések szerint a település jelentős kormányzati központként működött az időszámításunk előtti 1600-as években.

2010. augusztus 26., 10:00

Az egyiptomi főrégész, Zahi Hawass szerint a település csaknem egy kilométer hosszan, és 250 méter szélesen terülhetett el. Az ásatás helyszíne egy sivatagi karavánútvonal mentén fekszik, amely a Nílus-völgyét kötötte össze olyan távoli emberi településekkel, mint például a Szudán nyugati részén található Darfúr - írta a Független Hírügynökség.

A közös, egyiptomi-amerikai régészeti kutatás amerikai vezetője, John Coleman Darnell szerint az ásatási helyszínen egy ősi pékséget is felfedeztek, amelynek maradványai arra utalnak, hogy a fáraók korából származó településen egykor akár egy egész hadsereget is élelmezhettek.