Megrohamozták Jacko zenéjét a neten

A popsztár halálát követően a fájlcserélő-oldalakon jócskán fellendült a dalai iránti kereslet. Az analitika szerint kevesebb mint 24 óra alatt több százezer felhasználó töltötte le Jacko albumait. Közben a YouTube-ot elöntik szerzeményei, lemezei a webáruházak toplistájára törnek, különféle "ereklyéi" pedig csillagászati összegekért cserélnek gazdát az online piactereken.

2009. június 27., 19:27

A TMZ.com bulvár hírportál számolt be róla, hogy Jackson halálát fájdalomcsillapító-injekció okozta, amelyet orvosa adott be neki, és amely injekció szinte bizonyosan a halálát okozta.

Kétségtelen, hogy Michael Jackson több generáció zenei ízlésére is jelentős hatást gyakorolt, így nem csoda, hogy halálhírét követően rögvest a műveit kereste mindenki az interneten.

A pénteki napon a legnagyobb megosztóoldal, a

Mininova zenei szekciójábana három legaktívabb torrent fájl mindegyike válogatás, vagy életműkiadás volt a pop királyától -- adta hírül a torrentfreak.com

A netes közösségi hálózatokhoz hasonlóan, a megosztóoldalak mindegyikén Michael Jackson neve volt a legkeresettebb kulcsszó.

A megújuló érdeklődés azonban nem csak a megosztóoldalakra korlátozódott. Az amazon.com webáruházában a

zenei eladási toplistaelső tizennégy helyét foglalják most el a popsztár albumai, míg az iTunes toplistájának tíz helyéből jelenleg hetet birtokolnak Jackson lemezei.

Az eBay internetes árverésein is hasonló Jackson-boomra figyelhet fel az érdeklődő. Az énekeshez köthető legkülönfélébb emléktárgyak és ereklyék most tízszeres áron cserélnek gazdát.

A történetnek ezzel koránt sincs vége, hiszen Ian Halperin, a popkirály életrajzírója olyan megjegyzéseket ejtett el, hogy Michael Jacksonnak közel száz olyan dalt vett fel az idők során, amelyeket azután nem publikált. Halperin azt állította, hogy a sztár halálával most elérhetővé válnak ezek a dalok, ha nem is a nagyközönség, de Jackson három gyermeke számára. A jövőben rajtuk múlik, mihez kezdenek a hagyatékkal.

A Michael Jackson halálhírét követő roppant érdeklődésre jellemző, hogy az egyik legnagyobb közösségi oldalt, a Twittert is túlterhelte a sok kapcsolód kommentár, így a szolgáltatás átmenetileg nem működött. A Google keresőmotorja pedig támadásként értékelte a hirtelen jött érdeklődő rohamot: annak rendje és módja szerint bekapcsolt a védelmi rendszer; a motor így közel egy órán át csak standard hibaüzenettel szolgált a popsztárra vonatkozó böngészésekre.