Amalgám – A fogaid mérgeznek meg!

2010. február 13., 07:48

Impotencia, fejfájás, fáradékonyság, allergia, asztma, gyomorbántalmak, rossz közérzet, mérgezés...

Az amalgámtömések heves vitákat váltanak ki. A fogászati amalgám mérgező hatásáról számtalan tanulmány látott napvilágot, ezek szerzőinek többsége valamilyen formában egészségtelennek tartja az amalgámot, elsősorban kioldódó higanytartalma miatt. A müncheni természetgyógyászati, kutatási központ most egy 10 évig tartó projekt eredményeit hozta nyilvánosságra, amelynek keretében egyetemi orvosi és komplementer orvosi intézmények vizsgálták az amalgám károsító potenciálját, a diagnosztikai lehetőségeket és az alkalmas terápiákat.

A legújabb diagnosztikai és terápiás eljárások segítségével pontosan ki lehet mutatni és kezelni lehet a fogászatban használt fémek és az amalgám okozta mérgezéseket. A test kitartó méregtelenítésével pedig szinte minden betegnél gyors javulás érhető el.


A szervezetre nehezedő összterhelés

Egyre jobban iparosodó világunkban nemcsak a rizikócsoportokat, például a gyereket, terhes anyákat, allergiásokat, krónikus betegségben szenvedőket és időseket, hanem a látszólag egészséges embereket is érinti a szervezetre nehezedő összterhelés, amely a szervezet működését befolyásoló sokféle környezeti tényező hatásából tevődik össze. Az ember úgyszólván egy hordó, melynek pereme a reakcióküszöb; az újabb és újabb terhelésektől kicsordul a hordó tartalma, és jelentkeznek az első tünetek, először csak elszórtan, később egyre erősebben.

Az amalgám tömésben található higany azonban a szervezetre mérgező hatással van, ami számos betegség tüneteit okozhatja. Az amalgámtömések elkészítése és eltávolítása során egyaránt fokozott mennyiségben szabadulnak fel a tömés összetevői, melyeket a test tárol a szervekben, ezáltal krónikus mérgezés alakul ki. Az amalgámtömésekből minimális mennyiségben, elsősorban forró és savanyú ételek, valamint erőteljes rágás hatására minden alkalommal kiválnak mérgező összetevők.