Akár 50 ezer forintra is büntethetik az utcán, ha ezt elfelejti
Súlyos pénzbírságra számíthat az, aki az utcán a kutyája után nem gyűjti össze az ürüléket.
Komoly problémát jelentenek a nagyvárosokban az utcán az állati ürülékek, mivel gyakran elfordul, hogy az állattartók nem gyűjtik össze. Ezt a problémát szeretnék most megszüntetni Terézvárosban számolt be róla a Dívány.
Pénzbírságra számíthat az, aki ezt elfelejti az utcán
Budapest VI. kerületében 5 és 50 ezer forint közötti összegre büntethetik azokat, akik nem szedik össze a kutyájuk ürülékét. Valamint a jövőben a közterületesek a kutyagumi gyűjtőzacskó meglétének hiányát is számon kérhetik az állattartón. Az RTL Híradó riportjából kiderült, hogy a kerületben a koronavírus-járvány alatt szaporodtak meg az ürülékek a járdákon. Emiatt kezdett a közterület-felügyelet ellenőrzésekbe, és bírsággal sújtják azokat, akik nem gyűjtik össze az állatok ürülékeit.
A hatóságok ellenőrzik, hogy nem maradt kutyagumi az állat után, valamint lefotózzák a kutyát, leolvassák a csipjét, és ellenőrizik azt is, hogy a gazdájánál van-e elegendő gyűjtő zacskó.
„A gazdik is valahogy most már jobban elfogadják az ellenőrzést, ezt egy picit nehéz volt átvinni”
– mondta Hoffmann Zoltán közterület-felügyelő az RTL Híradónak.
A műsorban megszólaltattak több járókelőt is, akik elmondták, hogy a kutyapiszok komoly problémát jelent a kerültben. Terézvárosban kevés a zöld, ezért sok gyalogos az utcán találkozik a problémával. Az egyik kutyatartó elmondta, hogy nagyon pozitívnak ítéli meg a fejleményt. Többször belefutottak már abba, hogy a gazdik nem gyűjtik össze a kutyagumit, ilyen esetben ők is szokták jelezni, és odaadnak az említett személynek egy gyűjtőzsákot.
A közterület-felügyelet számára a gyűjtőzsákot és a csipet nem nehéz ellenőrizni, ugyanakkor sokkal nagyobb problémát okoz a kutyapiszok felszedése. Terézváros polgármestere, Soproni Tamás elárulta, hogy dolgoznak a problémán. Céljuk, hogy akkor is beazonosítható legyen a kutya és a gazdája, ha nincs tettenérés.
„Arról van szó, hogy van egy adatbázis; le kell adni egy DNS-mintát a kutyából, amit fizethet az önkormányzat például… hogyha egy exkrementumot találunk az utcán, abból mintát veszünk”
– árulta el a polgármester az RTL-nek.
Hozzátette, hogy a terveik között szerepel, hogy a DNS-vizsgálat költségét a jövőben ilyen esetekben a kutyatulajdonosoknak kellene állniuk. Ezzel is szeretnék ösztönözni őket, hogy szedjék fel az állatok után a kutyagumit.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)