Bőnyi késelés: túl van az életveszélyen a hátba szúrt kislány

Túl van az életveszélyen az a lány, akit tanulótársa szúrt meg a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában hétfőn.

2024. április 29., 17:47

Szerző:

Megszúrta tanulótársát súlyos sérülést okozva egy lány a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy 8 óra 45 perckor érkezett bejelentés, miszerint a bőnyi iskolában egy fiatal lány megkéselte tanulótársát.

A mentők a sérültet kórházba vitték.

Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára egy más témában tartott szolnoki sajtótájékoztatón azt mondta, a megszúrt lány állapotát stabilizálták az orvosok, túl van az életveszélyen.

Az államtitkár arról is szólt: senki nem tud arról, hogy a történteknek előzményük lett volna.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűntetőeljárásban vizsgálja az esetet.

A Telex információi szerint az első óra végén szúrta meg az előtte ülő, vele egy faluból származó, rétalapi osztálytársát a lány. „A tanárnő sikítva rohant ki a teremből, miközben mindenkit arra kért, fusson ki az osztályból” – mesélték a gyerekek, akik a szünet kezdetén látták a történteket.

„A megszúrt kislány testvére az osztálytársam, nagyon sírt, amikor megtudta, mi történt” – idézi fel egy negyedikes. Az elkövető lányt kissé furának írják le, aki mostanában vérfarkasokat utánozott az ugrálásaival, furcsa üzeneteket írt Messengeren, majd visszavonta azokat.

Délelőtt a tankerületből pszichológusok jöttek az iskolához, információik szerint egy tanárnő rosszul lett, így mentő is érkezett. Szabó Csaba polgármester sem mehetett be az iskolába, a Telexnek azt mondta: mindenkit megdöbbentett, ami történt, bízik a kislány felépülésében.

 

A 14 éven aluli elkövetők általánosságban nem büntethetők. Amennyiben valaki a 12. életévét betöltötte, de a 14-et nem, ilyen esetben javító-, nevelőintézetet szabhat ki szankcióként a bíróság - írja a lap.

A Büntető törvénykönyv kommentárja azt írja: a fiatalkorúk esetében a számításba vehető intézkedések közül a legvégső esetben kell javítóintézeti nevelést elrendelni. Példaként említenek például egy rablási ügyet, amelynél a tizenkettedik életévét alig meghaladó korú fiatalkorúval szemben a Kúria próbára bocsátást alkalmazott, de a bűncselekmény jelentős tárgyi súlyára tekintettel a próbaidő tartamát a törvényi maximumban állapította meg.

A javító-, nevelőintézeti tartózkodás 1-től 4 évig terjedhet, de az intézkedéshez arra is szükség van, hogy a gyermek belátási képességéről szakértő segítségével meggyőződjön a bíróság. Ha ebben az esetben az intézkedés szóba jöhet, akkor feltehető, hogy gyermekpszichológus és gyermekpszichiáter fogja eldönteni: a gyermek az elkövetéskor rendelkezett-e azzal a belátóképességgel, amelynek birtokában tette súlyát és annak következményeit felmérhette.

(Fotó: police.hu)