A világhírű zenész felfedte a hosszú életének a titkát, volt feleségének köszönheti

Paul McCartney nem egy átlagos 82 éves. Az egykori Beatles-tag már közel 70 éve koncertezik aktívan és jelenleg semmi jelét nem mutatja annak, hogy lassítani akarna. 

2024. december 2., 15:08

Szerző:

Sir Paul McCartney kora ellenére még mindig rendkívül energikus és dinamikus, aki közel 7 évtizede szórakoztatja a közönséget. Legutóbbi „Got Back” turnéja során számos országban lépett fel, az pedig különösen figyelemre méltó, hogy mindegyik koncertje csaknem három órán át tartott. Az ötgyermekes apa energiáját sokan megirigyelnék, arra pedig még talán ennél is többen kíváncsiak, hogyan őrzi meg fiatalos lendületét 82 évesen is. Hogy mi a hosszú életének a titka? Most kiderül! 

Az étrendje lehet a hosszú élet titka 

A zenész életmódjának egyik figyelemreméltó aspektusa kétségtelenül az étrendje. McCartney még az 1970-es években váltott a vegetáriánus étrendre, a néhai felesége, Linda mellett. Az énekes-dalszerző ennek kapcsán elárulta, ez egy közös döntés volt és soha nem bánták meg, hogy váltottak. A vegetáriánus étrendről egyébként az évek során már számos tanulmány bizonyította, hogy számos egészségügyi előnnyel jár. A  British Medical Journal 2019-ben megjelent kutatása például arra a következtetésre jutott, hogy a vegáknál 22 százalékkal alacsonyabb a szívbetegségek kialakulásának kockázata, mint a húsevők esetében. Ezenkívül a Nemzeti Rákkutató Intézet (NCRI) 2015-ös konferenciáján bemutatott adatok alapján elmondható, hogy azoknál az egyéneknél, akik naponta fogyasztottak vörös húst vagy feldolgozott húst, 40 százalékkal magasabb volt a bélrák kockázata. Még azoknál is, akik mérsékelt mennyiségben fogyasztottak ezekből, 20 százalékkal magasabb volt az arány. Szóval ezek alapján egyáltalán nem lenne furcsa, ha Sir McCartney is a vegetáriánus étrendjének köszönhetné a hosszú – reméljük még sokáig tartó – életét. 

A zene az kell 

Mindezek mellett McCartney tini kora óta rajong a zenéért (milyen meglepő, hogy zenész lett), a szakértők pedig úgy gondolják, ez is pozitívan befolyásolhatja az egészségét. A zenét amúgy gyakran a demenciában szenvedő egyének terápiás eszközeként is használják, a Dementia UK pedig közölte, a zeneterápia javíthatja a demenciás betegek gondolkodását és hangulatát is. Ha pedig mindez nem volna elegendő, akkor fontos megemlíteni, hogy 2021-es tanulmány szerint a zenészek esetében 59 százalékkal alacsonyabb a demencia kialakulásának esélye. 

A testmozgás fontossága 

Paul McCartney ezen túlmenően a testmozgással sem hagyott fel, számára még mindig nagyon fontos a fittség folyamatos megőrzése. 2020-ban például azt mondta az edzésprogramjáról, hogy nagyon határozott rutinja van, amit szokatlan módon, fejenállással szokott befejezni. Ez a kihívásokkal teli mozdulat minden bizonnyal próbára teszi az egyensúlyt, amivel úgy tűnik a zenésznek nincsenek gondjai.  

(Forrás: Surrey Live, Kiemelt képünkön Paul McCartney, Fotó: Shutterstock)