Anyák szja-mentessége: ez a juttatás hódít igazán a nők körében
Noha a kormány az anyák szja-mentességét tartja nyerőnek, a legtöbb nő éppen más juttatásért rajong.
Úgy tűnik, Magyarországon van az anyák szja-mentességén túl is bőven tér a fejlődésre. A International Workplace Group kutatásából – melyet a HRportal szemlézett – ugyanis kiderült, hogy a megkérdezett nők közel kétharmada (71%) mondta azt, hogy a hibrid munkavégzés lehetősége – ahol több helyszín pl. a cég központja, lakóhelyhez közelebbi iroda és home office között rugalmasan lehet választani – pozitívan befolyásolta a karrierjük alakulását. Azaz a hibrid munkavégzést közel kétszer olyan fontosnak tartják a válaszadók (64%), mint a szülőknek járó szabadságot (35%). Ami amúgy az efféle munkavégzés számos előnyének köszönhető: a munka-magánélet egyensúlya (56%) jobban alakul, a rugalmasság pozitív hatása (58%) és a mindennapi ingázás helyett megtakarított idő (53%).
A kutatásból ezen felül kiderült az is, hogy a hibrid munkavégzésnek nagyon fontos szerepe van a nemek közötti egyenlőség előmozdításában. A nők több mint fele (56%) ugyanis a hibrid munkavégzés miatt tudott magasabb pozícióba lépni, és hasonló arányban (52%) mondták azt, hogy a rugalmas munkavégzés lehetősége kulcsfontosságú volt karrierjük fejlődésében.
Hibrid munkavégzés helyett szja-mentesség?
A 168.hu is megírta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök február 22-én, évértékelő beszédében jelentette be, hogy a gyermekvédelmet továbbra is kiemelten fontos területnek tartja, ezzel összefüggésben pedig bejelentést is tett: az Alaptörvénybe is bekerül, hogy az ember vagy férfi, vagy nő. A miniszterelnök több adókedvezményt is bejelentett: ezek közül a két legjelentősebb, hogy bevezetik a csed és a gyed teljes jövedelemadó-mentességét, valamint a két- és háromgyerekes anyák életük végéig tartó szja-mentességét.
A kormány emellett továbbra sem kíván változtatni a migrációs politikáján, és a miniszerelnök ígéretet tett arra vonatkozóan is, hogy a 13. havi nyugdíjjal, illetve a rezsitámogatással összefüggésben továbbra is kitart a brüsszeli javaslatokkal szemben, melyek szerint szükséges lenne ezen juttatások eltörlése. A nyugdíjrendszerről elmondta, hogy fenntartható, amennyiben mindenki dolgozik; a cél a bruttó 1 millió forintos átlagos fizetés elérése.
(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: Andrea Piacquadio / Pexels)