Megállapodtak a fizetésekről a Magyar Államkincstárnál
A szakszervezet közleménye szerint a Magyar Államkincstár dolgozói kilenc éve nem kaptak bérfejlesztést, többségük a garantált bérminimumért dolgozik. Boros Péterné, az MKKSZ elnöke a közleményben kijelentette, hogy a kincstári dolgozók bérfejlesztéséről szóló megállapodás ellenére a július 17-re tervezett sztrájkot az MKKSZ csak a kincstári területen mondja le.
A szakszervezeti vezető kifejtette: a közszolgálatban több mint 250 ezer dolgozó nettó keresete nem emelkedett az idén, és jó részüknél 2008 óta ez a helyzet. A fizetések javulását ígérő életpálya-program indulását pedig a kormány késlelteti, 2018 elejéhez képest egy évvel később kerülhet erre sor. Hozzátette, hogy az önkormányzati köztisztviselők több mint ötöde vállalta már a törvényes sztrájkban való részvételt, a közalkalmazotti területen pedig a teljes vízügyi ágazatban az érintettek 75, Budapesten 92 százaléka hajlandó részt venni a megmozdulásban. Arra akarnak rámutatni, hogy nem lesz megfelelő az államigazgatás működése, ha elmennek a munkavállalók, mert kilenc éve nem volt keresetnövekedés.
A Magyar Államkincstár pénteken délelőtt azt közölte, hogy nem sztrájkolnak a Magyar Államkincstár munkavállalói július 17-én, miután a hivatal vezetése, valamint a Magyar Köztisztviselők és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete Magyar Államkincstár Országos Szakmai Tanácsa (MKKSZ MÁK OSZT) a tárgyalásos rendezésben állapodott meg.
Mindennek azért van jelentősége, mert novembertől a Magyar Államkincstár folyósítja a nyugdíjakat, az Országos Nyugdíjfolyósító Főigazgatóság, és így a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság beolvasztása pedig késik. A munkatársak mindegyik szervezetnél alacsony jövedelemért, a teljesítőképességük határán dolgoznak, egy esetleges sztrájkhullám miatt pedig ősszel késhet a nyugdíjak kifizetése.