Schadl György börtönben ülve is 189 milliót keresett

Schadl György az érdekeltségébe tartozó végrehajtói irodákkal már gyakorlatilag megkereste azt az összeget, amiből kifizetheti a rá kiszabott pénzbüntetést.

2024. július 5., 12:56

Szerző:

Bár 2021 novemberétől két éven át, házi őrizetbe helyezéséig börtönben ült Schadl György, a végrehajtók korrupcióval vádolt korábbi elnöke, a letartóztatásának két éve alatt összesen 189 millió forintot keresett az érdekeltségébe tartozó, állami feladatot ellátó végrehajtói irodákkal – írja cikkében a 24.hu a társaságok friss pénzügyi beszámolóira hivatkozva. A portál szerint mindez azért is érdekes, mert a Központi Nyomozó Főügyészség a vádemelésében egyebek mellett 200 millió forint pénzbüntetés kiszabását indítványozta a volt végrehajtói elnökkel szemben, tehát Schadl György a börtönben ülve csaknem megkereste a lehetséges büntetése összegét.

A volt végrehajtó elnök a saját irodáján kívül ráadásul a szintén vádlott felesége végrehajtói irodájában is rendelkezik tulajdonrésszel, és noha meggyanúsításuk után mindkettőjüket felfüggesztették, az irodák azóta is termelik nekik a pénzt. Erre azért van lehetőség – írja a lap –, mert a Schadl házaspár irodáit helyettesítéssel más végrehajtók vették át, a helyettesekkel pedig mindketten úgy állapodtak meg, hogy azok 10 százalékos tulajdonrészt kaptak a végrehajtói irodáikban. Ez azt jelenti, hogy a két végrehajtói iroda nyereségének 90 százaléka továbbra is a Schadl házaspárt illeti meg, és ez az összeg az elmúlt két évben meghaladta a 425 millió forintot.

Schadl György számára egyébként Takács Katalin, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) hivatalvezetője engedélyezte a cégátalakítást, vagyis azt, hogy az irodáját 10 százalékos tulajdonszerzés mellett egy másik végrehajtó működtesse tovább. Mivel a cégiratok a nyereség felosztására is kitérnek – tehát arra, hogy a megkeresett pénz 90 százaléka továbbra is Schadlt illeti –, a 24.hu kérdésekkel fordult a végrehajtói karhoz és a hivatalvezetőhöz, azonban sem a kar, sem Takács Katalin nem válaszolt a megkeresésükre.

A 24.hu szerint mindenesetre figyelemre méltó körülmény, hogy Schadl Györgynek – nagyjából nyolcvan társával együtt – a hét évre szóló végrehajtói megbízatása 2022-ben, a bebörtönzése alatt lejárt, ám ő azóta is szerepel a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar névjegyzékében, irodáját a büntetőper ellenére sem fosztották meg a folytatás lehetőségétől. A hosszabbítási kérelmekről a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága dönt, és mint az rtl.hu korábbi cikke rámutatott, a törvények alapján Schadl esetében vagy egyszerűen úgy határoztak, hogy meghosszabbítják a működési engedélyét, vagy valaki fegyelmi eljárást indított Schadl György ellen, és amíg az véget nem ér, felfüggesztették a hosszabbításról szóló döntést. Ebben az esetben Schadlnak nem is kellett kérelmet benyújtania a folytatásról, mert az eljárás automatikus – áll a cikkben.

(Kiemelt képünkön Schadl György. Forrás: Miskolci Egyetem)

Tegnap 16:34

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Talentis Group Zrt. az össznépi mémmé vált „Gondolom, nem gyalog” szállóige kereskedelmi használatát kívánja kizárólagos védjeggyel szabályozni.

Az E.ON által közzétett karbantartási terv szerint június 30. és július 6. között összesen 176 településen várható áramszünet, ráadásul hat helyen gázszolgáltatási kieséssel is számolni kell – a Balaton környékét különösen érinti a változás.