Schadl a börtönből hívta feleségét, aki megnyugtatta: egy francia krémest még ki tudott fizetni

Aggódik feleségéért Schadl György, a végrehajtói kar elnöke, aki jelenleg korrupciós ügyek miatt van letartóztatásban. Egy lehallgatott telefonbeszélgetés alapján Schadl feleségének azért még telik egy franciakrémesre. A Schadl és Völner ellen indított büntetőeljárás során ugyanis az ügyészség zár alá vette az ingatlanjaikat, illetve zárolta a bankszámláikat. 

 

2023. február 7., 11:47

Szerző:

A Blikk Völner-Schadl ügyben nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetéseinek újabb részében a már letartóztatásban lévő Schadl György beszélget feleségével. A hölgy érezhetően nem viseli jól, hogy a büntetőeljárás miatt nem az elmúlt években megszokott luxusban élhet. 

Schadl: „Nem éhezel még?”
Schadl felesége: „Tessék?”
Schadl: „Azért még nem éhezel, nyugtass meg!”
Schadl felesége: „Még ezt a francia krémest ki tudtam fizetni.”
Schadl: „Na, jól van babám.”
Schadl felesége: „Nem tudom, milyen összegről van szó pontosan, de hogy már biztosítva van hatszáz oldalról, az biztos.”
Schadl: „880 millió forint. Engem csak az érdekelne, hogy hol van az a pénz.”
Schadl felesége: „Nem tudom, hogy hol van, de hogy már nem tudom, már mindent lefoglaltak, meg elvittek. Hát most azért szerintem ez biztosítva van már.”
Schadl: „Figyelj, a nyaralónk meg a házunk ér ennyit.”
Schadl felesége: „De a házunk még nincs lefoglalva.”
Schadl: „Az igen. Húsz ingatlant foglaltak le. Rámondták, hogy olcsón vettem az önkormányzatoktól. Igazából az ügyészség foglalta le olcsón.”
Schadl felesége: „De ők meghatározzák az értékét? Vagy hogy?”
Schadl: „All in.”
 

Schadlékat részletesen átvizsgálták, Völner Pálnak csak a vagyonnyilatkozatai szerepelnek nyomozati anyagban

A végrehajtói kar elnökének az ügyészség által vizsgált öt évben a feleségével együtt pedig több, mint 2 milliárd forint volt a bevétele. A hatóság által kirendelt szaktanácsadó teljesen feltérképezte Schadl György és felesége vagyoni helyzetét. A bankszámlák és a vagyonnyilatkozatok megvizsgálását követően a szakember megállapította, hogy Schadl 2016-2021 közötti 1,61 milliárdos bevételéből a munkabérek összege 43,1 millió forint, míg a cégei osztalékából és osztalékelőlegeből 1,13 milliárd forint volt. Kapott bérleti díjakat is, ezek 168 millió forintra rúgtak a vizsgált időszakban. Kölcsönök visszafizetéséből 209 millió jött be, két autó eladásából 60 millió. A végrehajtói kar elnökének kiadásai 2016-2021 között összesen 1,47 milliárd forintot tettek ki – ebből 447,46 millió volt a készpénzfelvételek összege, az ingatlanvásárlásoké pedig 546,2 millió.

Schadl felesége 2016 és 2021 között 402 milliós bevételt produkált: ebből a munkabér volt 17,6 millió forint, osztalékból 233 millió forint érkezett be a bankszámlájára. A fenti évek alatt „Schadl asszony” 378 millió forint kiadása volt, többek között kártyával vásárolt 188,3 millió forint értékben. 2021. decemberében 23,4 millió forint volt a számláján, illetve 34 millió forint megtakarítása volt. 

A szaktanácsadó számba vette a házaspár vagyonát, így az ingatlanportfólióját is; a húsz ingatlan megszerzésére mintegy 810 millió forintot költöttek. 

A Blikk kiemeli, hogy amilyen részletesen számba vették Schadlék vagyonát a nyomozók, annyira nem törődtek Völner Pál, a volt igazságügyi miniszterhelyettes pénzügyeinek kimutatásával. A nyomozati anyagból kimaradt Völner banszámláinak áttekintése, az ő vonatkozásában csak a parlament honlapján is fellelhető vagyonnyilatkozatok szerepelnek. 

A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt nyújtott be vádiratot Schadl György és 21 társa – köztük Völner Pál – ellen. A vádirat szerint a végrehajtói kar első embere jogtalan előnyként rendszeresen készpénzt adott a politikusnak – 2021 júliusáig összesen legalább 83 millió forintot –, hogy az államtitkári és miniszterhelyettesi pozíciójából eredő befolyását felhasználja az elnök érdekeiért. Az ügyészség Schadlra 10 év, míg Völnerre 8 év börtönbüntetést kért, továbbá 200, illetve 25 millió forint megfizetését indítványozza.

(Kiemelt képünk: Schadl György - kisiparos, éjszakai vállalkozó - Fotó: Miskolci Egyetem)