Az orvos felfedte: ezt soha nem szabad csinálni a zuhany alatt

A bőrgyógyász szerint a zuhany alatt sokan követnek el hibákat. 

2024. november 15., 16:39

Szerző:

Fontos figyelmeztetést adott ki egy bőrgyógyász a helyes zuhanyzással kapcsolatosan. Ez elsőre viccesnek tűnhet, pedig valójában sokan olyan szarvashibákat követnek el tusolás közben, amiknek súlyos, egészségkárosító következménye is lehet.

Nem kell ez a zuhanyzáshoz 

Az orvos szerint például tilos lenne mosakodószivacsot használni a tisztálkodás során, ugyanis ezekben a kiegészítőkben rekord idő alatt elkezdhetnek felhalmozódni a gombák vagy a penész, amik aztán sokkoló hatással lehetnek a bőrre, sőt olyan fertőzést is okozhatnak, mint a Staphylococcus. A doktor egyértelműen azt javasolja, hogy inkább a kezét használja a teste megmosása során, vagy ha nagyon ragaszkodik valamilyen kiegészítő használatához, akkor sokkal inkább javasolt a szilikon kesztyű. Ennek a segítségével ugyanis nagyszerűen eltávolíthatók a bőr elhalt hámsejtjei, a kesztyű tisztán tartása pedig nagyon egyszerű. 

A törölköző kérdése 

A bőrgyógyász ezenkívül azt is javasolja, hogy az embereke külön törölközőt használjanak a testükre és a arcukra. Ez azért fontos, mert a gombás fertőzések sokkal könnyebben terjedhetnek, ha valaki ugyanazt a törölközőt használja a lábakon, intim területeken és az arcon is – írja a Mirror

Hemzsegnek a kórokozók 

A fürdőben egyébként hemzseghetnek a kórokozók, ezért nagyon kell rá figyelni, hogy az ott használt eszközöket megfelelő időközönként cserélje. Ahogyan azt lapunk is megírta például a fogkefe cseréje különösen fontos, ugyanis a szakértők szerint tízmillió feletti baktériumnak adhat otthon. Ráadásul nem is a sörtékben telepszenek meg főként ezek a bacik, hanem sokkal inkább a fogkefe nyelében. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a fogkefét legalább 3-4 havonta cserélje le, a fogantyút pedig minden használat után alaposan tisztítsa meg. 

A borotvát nem lehet a végtelenségig használni 

Ugyanilyen lényeges továbbá a borotvák rendszeres cseréje, ugyanis ezek az eszközök is számtalan baktériumot hordozhatnak. Minél tovább hagyja őket ácsorogni a fürdőben, annál nagyobb eséllyel válnak a kórokozók táptalajává. A szakértők azt mondják, a borotvát minden ötödik használat után cserélni kell és nem csupán a fertőzések miatt is, hanem mert a pengék tompulnak és csúnya sérüléseket okozhatnak. További részletek ebben a cikkünkben. 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)

A bejgli mára összeforrt a karácsonnyal, az ünnepi asztal elmaradhatatlan kellékévé vált. De a sütemény amilyen finom, az elkészítése annyi bosszúságot okozhat, főleg ha szétreped. A következőkben azonban megmutatjuk, hogyan kerülhető el a probléma!