Meteor robbant fel Magyarország felett: videón a látványos égi jelenség
A felrobbanó meteor fénye bevilágította a sötét éjszakát.
Elképesztően dolognak lehettek szemtanú azok, akik esetleg ébren voltak szerda hajnalban, 2 óra 7 perc magasságában. Az Időkép közlése szerint ugyanis november 27-én az említett pillanatban egy meteor robbant fel Magyarország felett.
A felrobbanó meteor fénye nagyon erős volt
A felrobbanó meteor gyakorlatilag nappali fényességgel töltötte meg a sötét éjszakát, a látványos, kék színben pompázó tűzgömb pedig egyszerre volt csodálatos és ijesztő. Az Időkép tájékoztatása szerint egyébként a robbanás fénye annyira intenzív volt, hogy még a felhős, ködös tájakon is lehetett látni a villanást. A páratlan égi jelenségről felvétel is készült, webkamerák az ország több pontján rögzítették a meteor robbanását.
Íme a videó:
Pár hete már történt hasonló
Néhány héttel ezelőtt, egész pontosan november 7-én hasonló eseménynek lehettek tanúi azok, akik elég szemfülesek voltak. Hazánk felett ugyanis akkor is felrobbant egy meteor, kora este, valamivel fél 7 előtt. A hatalmas tűzgömb (olyan meteor, aminek a fényessége eléri vagy meghaladja a -5 magnitúdót, vagyis a Vénusz fényességét) a nyugati égbolton tűnt fel, a káprázatos égi parádéról Pintér András fotós meg is osztott egy felvételt a közösségi oldalán – írta meg a 24.hu. Az Időkép egyébként úgy tudja, a november 7-i meteor hanghatással is járt, ami nagyon ritkán fordul elő.
Itt a videó:
Megvolt a Mars-Hold együttállás is
Ahogyan arról lapunk is beszámolt november 20-án szabad szemmel is látható volt a Mars-Hold együttállás. A vörös bolygó 22 óra magasságában tűnt fel a keleti égbolton, az esemény különlegessége pedig, hogy idén utoljára került ennyire közel egymáshoz a két égitest.
Óriási felfedezést tett a magyar csillagász
Amint azt portálunk is megírta a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) Csillagászati Intézetének kutatója, Sárneczky Krisztián elképesztő felfedezést tett, ugyanis új földközeli kisbolygókat talált a nemrégiben. A magyar kutató idén júliusban két új üstököst is talált egy héten belül, augusztus utolsó hetében pedig több, eddig még nem ismert földközeli kisbolygókra bukkant a Piszkéstetői Obszervatórium távcsövével. További részeltek ebben a cikkünkben.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)