Havas Henrik elárulta, miért akadt ki saját feleségére és lányára: Hogy nem ég le a pofájukról a bőr?!

Havas Henrik egy igen beszédes történetet osztott meg a családi életükről.

2024. december 16., 11:56

Szerző:

„Egy pozitívum... Becsülöm, hogy minden kis TV-hez elmegy nyilatkozni” – írja az egyik kommentelő a YouTube-on Havas Henrik friss interjújához. Az Ami Kassa portál felvételéről van szó, a 75 éves újságíró a Kimondó című műsorban szerepelt.

Havas Henrik és a bulvárszereplések

Havas Henrik említi az alább megtekinthető videóban azt az esetet, amikor Mihail Gorbacsovval interjúzott a Kurszk tengeralattjáró tragédiája után, és megkérdezte tőle, hogy mennyi a nyugdíja – erre az egykori orosz elnök faképnél hagyta a riportert. Picivel később aztán visszatért, de a lényeg az, hogy ezek után Havas Henrik megkapja a kérdést a friss interjúban, hogy ha ilyen államférfiakkal is interjúzott, akkor hogyan írhatott könyvet olyan médiaszemélyiségekről is, mint Kelemen Anna vagy Molnár Anikó, illetve hogyan szerepelhetett olyan műsorokban, mint a Sztárban sztár.

„Amikor írtam először könyvet a Kelemen Annáról, aztán Molnár Anikóról, akkor a női kar, a Havasné meg a lányom egyöntetűen üvöltöztek velem, hogy «Nagypapa, nem szégyelled magad? Hát te miniszterelnökökkel készítettél interjút!» Antallnak a kedvence voltak, a 60. születésnapján ragaszkodott hozzá, hogy én legyek a riporter. A Horn Gyulával nagyon bizalmas viszonyban voltam, 5 napig még államtitkár is voltam a kormányában. És akkor most ezekkel...? Mondom, «Gyertek ki az udvarra! Ha jól látom, az ott egy Volvo terepjáró. Azzal ki jár?» Azt mondja a lányom, hogy ő. «Ott mögötte egy cabriót látok, azzal ki jár?» Mondja a Havasné, hogy ő. «Van még kérdés, hogy miért írtam ezeket a könyveket?!» Hogy nem ég le a pofájukról a bőr?! Ezt komolyan mondom”

– meséli Havas Henrik.

Havas Henrik a 168 óráról

Arra a kérdésre, hogy pályája melyik szakasza az, amit a legszívesebben bekeretezne és kiakasztana a falra, Havas Henrik azt a legendás rádióműsort említi, amelynek utódját ön most olvassa.

„Feltétlenül a rendszerváltás előtti időszakban, amikor tényleg szabad volt a sajtó (tényleg!) a 168 óra. Azt pontosan tudom, hogy a határon túl is hallották, a Kossuthon szombaton délután 4 órakor volt, Mester Ákos volt a főszerkesztő, én egy hónapban egyszer vezettem és egyszer szerkesztettem. Az egész ország hallgatta és nagyon nagy szerepünk volt a rendszerváltásban”

– meséli Havas Henrik, hozzátéve, hogy biztosan sokan azt gondolták volna, hogy erre a kérdésre a Heti Hetest válaszolja, de a 168 órát fontosabbnak tartja. Ajánljuk a teljes interjút, kattintson a lejátszás gombra!

(Kiemelt kép: YouTube/Ami Kassa portál)