Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyerte az országos bajnokságot

Megvannak az országos úszóbajnokság csütörtöki eredményei.

2022. április 21., 20:50

Szerző:

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyert 200 méter pillangón a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján, írja az MTI.

A szám olimpiai és világbajnoka, valamint világcsúcstartója 1:53.88 perces teljesítménnyel – amely ugyanakkor jócskán elmarad 1:50.73-as rekordjától – diadalmaskodott, ezzel könnyedén ugrott a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA ranglistájának élére. 

A csütörtöki versenynapon kiemelkedő teljesítményt nyújtott még Rasovszky Kristóf, a tokiói olimpia nyíltvízi küzdelmeiben ezüstérmes versenyző egyéni legjobbját (15:08.86 perc) majd tíz másodperccel megjavítva 14:59.17 perccel nyert 1500 méter gyorson.

A férfiak eredményei:

200 méteres pillangó:
1. Milák Kristóf (Honvéd) 1:53.88 perc
2. Kenderesi Tamás (Pécs) 1:55.01
3. Márton Richárd (Honvéd) 1:56.23

100 méteres hát:
1. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 54.18 másodperc
2. Jászó Ádám (Pécs) 54.83        
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 54.84

50 méteres gyors:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.99 másodperc
2. Milák Kristóf (Honvéd) 22.19    
3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 22.20        

1500 méteres gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:59.17 perc    
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 15:13.85    
3. Gálicz László (FTC) 15:15.38    

4x100 méteres vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:40.92 perc
2. Kőbánya SC 3:42.72
3. Győri Úszó SE 3:46.40

A nők eredményei:

200 méteres pillangó:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:09.38 perc
2. Berecz Blanka (Kőbánya SC) 2:10.54    
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:10.81

100 méteres hát:
1. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 1:00.83 perc
2. Burián Katalin (FTC) 1:01.55    
3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 1:01.60

50 méteres gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni Sportclub SI) 25.24 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 25.55    
3. Sztankovics Anna (Nyíregyházi Sportcentrum) 25.66

1500 méteres gyors:
1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 16:22.89 perc
2. Fábián Bettina (FTC) 16:34.82    
3. Rohács Réka (Kőbánya SC) 16:42.72

4x100 méteres vegyesváltó:
1. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni) 4:10.20 perc
2. Győr Úszó SE 4:11.08
3. BVSC-Zugló 4:16.04

(Kiemelt kép: Oli Scarff / AFP)

 

Tegnap 18:20

A magyar férfi kézilabda-válogatott Izland, a Koreai Köztársaság és Portugália csapatával találkozik a januári svéd-lengyel közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörében, Kristianstadban.

Tegnap 17:55

A szombati első futamon rajt-cél győzelmet aratott, a másodikon pedig másodikként ért célba a címvédő és háromszoros Európa-bajnok Kiss Norbert, a Révész Racing versenyzője a gyorsasági kamion Eb idei harmadik fordulójának első versenynapján, a Slovakiaringen.