Friss információk derültek ki a Mere nevű orosz diszkontláncról: retteghet a Lidl és az Aldi?

Az „orosz Lidl” tulajdonosáról általánosságban nagyon keveset lehet tudni, ám most a Telex egy nagyon fontos dolgot derített ki róla.

2025. február 18., 10:06

Szerző:

Korábban többször írtunk a Mere nevű orosz diszkonthálózat magyarországi megjelenéséről. A tavaly áprilisi tervek szerint a Lidl és az Aldi legnagyobb vetélytársaként számon tartott hálózat az első évben húsz üzletet nyitott volna Budapesten és az agglomerációban, majd három éven belül már 200 bolttal számoltak. Ebből pedig évi 700 millió eurós forgalmat generáltak volna.

A fantasztikus hírek után azonban sokáig csend honolt, majd kiderült, hogy a kerlánc első üzletét Budapesten álmodta meg, mégpedig Újpesten, ahol már közel a megállapodás egy ingatlan bérlésére. A cég 5-10 éves célkitűzésében 100 üzletből álló hálózatot szeretne felépíteni, Budapest és környéke után a vidéki nagyvárosok, végül pedig a kisebb települések következnének.

Semmit sem tudni a Lidl ellenfelének tulajdonosáról

Most azonban újabb részletek derültek ki az orosz diszkonthálózatról, pontosabban annak tulajdonosáról. Ahogyan arról a Telex beszámolt, Szergej Schneider a rendszerváltás után többféle üzlettel próbálkozott Oroszországban, személyes vagyona pedig a Forbes becslése szerint 1,4 milliárd dollár, vagyis átszámolva körülbelül 540 milliárd forint. Ám nem ez a tulajdonos érdekessége, hanem hogy óriási vagyona ellenére szinte semmit nem lehet tudni róla. Ugyanis soha egyetlen újságnak sem nyilatkozott, de még képek sem érhetők el róla az interneten. Korábban még azt sem lehetett tudni, hogy melyik országban él, és részt vesz-e a cégei vezetésében, vagy a cégcsoport terjeszkedésének előkészítésében. 

A Telex ugyanakkor megtudta, hogy Schneider a nemzetközi szerződések és dokumentumok aláírásakor évek óta egy budapesti lakcímet használ, mely egy erzsébetvárosi bérház harmadik emeletén található lakását jelöl. Ez a cím szerepel a Mere franciaországi cégének alapító dokumentumában is. 

Budapesti lakás van, Schneidernek nyoma nincs 

A lap éppen ezért utána járt az ingatlannak, így kiderült, hogy a címen egy díszes, századforduló környékén épült bérház áll, aminek a bejáratán rengeteg Airbnb-lakás kulcsait őrző széf található. S bár a ház harmadik emeletén lehet, hogy van egy kifejezetten nagy és elegáns utcára néző lakás, az épület nem úgy néz ki, mint amiben egy milliárdos él – jegyzi meg a lap hozzátéve, hogy a csengőknél az ominózus lakás száma mellett sem szerepel a Schneider név.

A Telex azonban ezen a ponton nem adta fel, így lekérte az ingatlan tulajdoni lapját. Eszerint a 47 négyzetméteres, egyszobás lakás 2012 óta egy moszkvai születésű orosz férfi tulajdonában van. A lap így megkérdezte Schneidert és a lakás tulajdonosát is, hogy ki lakik ott, és ha nem Schneiderék, akkor miért használják ezt a címet. Kérdéseikre ugyanakkor senki sem válaszolt. 

Többször járt Budapesten

Egy forrásuktól azonban úgy értesültek, hogy Szergej Schneider az elmúlt években rendszeresen járt Budapesten. Legutóbb januárban és februárban tárgyalt helyi vezetőkkel a magyarországi Mere-üzletek megnyitásáról.

(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: JAN WOITAS / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP)

Az özvegyi nyugdíj a magyarországi nyugellátások egy speciális típusa, amely az elhunyt házastárs, élettárs, bejegyzett élettárs vagy elvált házastárs számára nyújt anyagi támogatást. 2025-ben. Öszsefoglaltuk, hogyan igényelhető özvegyi nyugdíj 2025-ben, melyek az özvegyi nyugdíj feltételei és milyen összegre számíthatnak az érintettek.