„Jobb, ha a magyar gazdaságot a külföldi befektetők elkerülik”

A magyar gazdaság elkerülését javasolta a külföldi befektetőknek a The Times üzleti rovatának vezető szerkesztője.

2014. április 8., 13:13

Ian King a tekintélyes konzervatív brit napilap keddi kiadásában írt kommentárjában úgy vélekedett, hogy Orbán Viktor újraválasztása további üzletellenes gazdaságpolitikai lépésekkel fenyeget. A magyar kormány eddigi intézkedései között van a magánnyugdíj-pénztári vagyon „lefoglalása”, a pénzügyi tranzakciós adó kivetése és a háztartási energiaárak csökkentése a nagybani árszint figyelembevétele nélkül – áll a cikkben.

Mindez ártott Magyarország üzleti vonzerejének: a beruházási ráta a magyar gazdaságban alacsonyabb volt az elmúlt négy évben, mint bármely más kelet-európai EU-országban.

A lap által szélsőjobboldalinak minősített Jobbik, amely „még Orbán Viktornál is ellenszenvesebb”, a devizaalapú hitelek forintosítását javasolja az eredeti árfolyamokon, aminek óriási költségei lennének, Orbán Viktor azonban akár kísértést is érezhet arra, hogy ezt megpróbálja.

Jobb, ha a magyar gazdaságot a külföldi befektetők elkerülik – fejeződik be a The Times üzleti szerkesztőjének írása.

A The Economist kelet-európai témákra szakosodott blogrovatának írása szerint az új választási rendszer aránytalanul segíti a Fideszt. A párt 800 ezerrel kevesebb voksot kapott, mint legutóbb, de a leadott szavazatok 44,5 százalékával is valószínűleg ismét kétharmados többségbe jut. A lendület a Jobbiké, amely halkabbra vette antiszemita és romaellenes retorikáját, és „trendi”, a fiatalokra összpontosító lázadó erőként alakította újjá magát – írj az MTI.

A baloldal veszekedő pártjai előtt pedig nemhogy a választási győzelemig, de a modernizálódásig, „a korhadék eltakarításáig” és egy új vezető körüli egyesülésig is még hosszú út áll – olvasható a brit gazdasági-politikai folyóirat cikkében.