Bruck András igaza

2013. szeptember 5., 11:32

Ami miatt tollat ragadtam, az a lap augusztus 15-i számában megjelent Bruck András-interjú. Ha tehetném, kötelező olvasmányként írnám elő a Bajnai-féle konglomerátumnak, de nem ártana, ha Mesterházy úr is és csapata is naponta átolvasná, amennyiben komolyan gondolja az összefogást és Orbánék leváltását 2014-ben.

Igen találó Bruck úr egyik visszakérdezése: „Elképzelhetőnek tartja, hogy ez a kormány ezt a körkörös pusztítást csak négy évre tervezte? És ha megbukik, feláll és békésen távozik?”

Két dolog miatt keservesen igaz ez a felvetés, mert Orbán úr már a korábbi bukásakor „a haza nem lehet ellenzékben” jelszóval felforgatta az országot a parlamenti táborozással, a polgári köreiből kinövő Jobbikkal, a kocsikat gyújtogató, borogató vonulásaival és egyéb cirkuszaival.

Ehhez vegyük hozzá a kétharmaddal bebetonozott törvényeket, és akkor nyilvánvaló, hogy nem elsöprő győzelem esetén mivel szembesülne az esetleg győztes ellenzéki kormány terveinek a megvalósításában (demokrácia, jogállam visszaállítása stb.). Mert ne legyenek kétségeink: Áder elnök úr „élne a teljes hatalmával” a törvények tekintetében, nem úgy, mint most, és az „elfoglalt” AB is egyből tudná, mi a „kötelessége”.

Herendi Károly
Budapest

Jelenleg is több mint 750 ezer külföldön dolgozó vagy külföldre ingázó magyar van, akiknek célszerű tisztában lenniük a nemzetközi nyugdíjmegállapítás uniós szabályaival, erre hívja fel a figyelmet Farkas András nyugdíjszakértő. De mi van akkor, ha az Európai Unió terültetén kívül eső országban szerzett valaki nyugdíjjogosultságot? Mutatjuk a részleteket!