Április közepétől lehet menni nyaralni Görögországba

Azok léphetnek be, akiket már beoltottak, igazoltan átestek a betegségen, vagy negatív tesztjük van. Ha a határon mégis pozitív lesz a teszt, a görögök fizetik a szállodai karantént.

2021. március 19., 14:39

Szerző:

Május 14-től kezdődik a hivatalos idegenforgalmi szezon Görögországban, de a határokat várhatóan már április közepétől megnyitja az Európai Unióból érkező turisták előtt – közölte Harisz Theoharisz idegenforgalmi miniszter. Az országba azok léphetnek be, akiket már beoltottak a koronavírus ellen, akik ellenanyagteszttel bizonyítják, hogy átestek a betegségen, vagy akik negatív Covid-teszttel igazolják, hogy nem fertőznek. A tíz év alatti gyerekek esetében nincs szükség tesztre.

A beutazókat szúrópróbaszerűen antigén gyorstesztekkel ellenőrzik a határon (tehát nem kell már olyan sokáig várniuk az eredményre, ahogy tavaly történt), ha pedig a teszt eredménye pozitív, akkor elkülönítésbe kerülnek egy görög szállodában, amelynek költségeit a görög fél fedezi a karantén idejére.

Theoharisz elmondta: Románia az első ország, amelyet felkeresett, látogatása pedig azt célozza, hogy kétoldalú megállapodással tegyék lehetővé a román turisták beutazását, akik szívesen töltik Görögországban a húsvéti ünnepeket. Az ortodox egyház idén május 2-án ünnepli Jézus feltámadását.

A görög miniszter reméli, hogy az Európai Unió mielőbb bevezeti a közös uniós egészségügyi igazolást, az úgynevezett zöld tanúsítványt. Addig is könnyíteni akarják a román turisták beutazását, ezért Görögország kész elfogadni a román állam által románul és angolul kiállított igazolásokat.

Görögországban jelenleg még szigorú járványügyi korlátozások vannak érvényben azokban a térségekben, ahol magas a fertőzöttek száma. Athénban és más piros besorolású, fertőzöttebb övezetekben március 22-ig fenntartják a korlátozásokat, csak a létfontosságú termékeket árusító üzletek tarthatnak nyitva, és március 29-éig zárva maradnak az iskolák.

Görögországban eddig a lakosság 8,7 százalékát oltották be.

(Fotó: TI/EPA/ANA-MPA | Kósztasz Cironisz)