Alkoholba menekült Tiborcz István: szeszgyárosnak állt a nemzet veje
Ontja magából a komoly talentumokat a NER, ezúttal Tiborcz István mutatta meg, hogy van élet az üzleten túl is.
A Tiborcz István cégbirodalmába tartozó BDPST Hotel Management Zrt. tavaly októberben kezdeményezte a Blumenizer szó védjegyoltalmát a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának adatbázisa szerint – írja a 444. A lap szerint az eljárás még folyamatban van, az adatbázisból csak annyi derül ki, hogy eredetileg különleges gyorsított eljárást kértek volna, ám végül maradtak a klasszikus eljárásnál. A gyorsított eljárás esetén egyébként 90 ezer forintot kellett volna befizetni (ám ezzel a cég elmaradt), míg a normál eljárás 51 ezer forintba kerül. Emellett a szabadalomról még az derül ki, hogy a Blumenizer egy „alkoholtartalmú italok; alkoholtartalmú készítmények italok készítéséhez” szolgáló valami.
A lap megkereste a BDPST Hotelt, hogy bővebb információhoz jusson a különlegesnek ígérkező szabadalom kapcsán. A cég egy válaszlevélben azonban csak annyit írt, hogy „A Blumenizer a BDPST Group saját készítésű gin márkája, amelyet kizárólag a Botaniq Collection ernyőmárka alatt működő egységekben forgalmaz.”
Hogy az itókát itthon készítik-e, vagy külföldön, és mely céggel álltak össze, azt sajnos a 444 nem tudta meg.
Tiborcz István a szeszgyáros, Rogán a feltaláló
Jó hír, hogy a Nemzeti Együttműködés Rendszere nem fukarkodik a Tiborcz Istvánhoz hasonló talentumokban. Évek óta téma a magyar közéletben Rogán Antal találmánya, amiről korábban a 168.hu is megírta, hogy a propagandaminiszter egy digitális aláírással kapcsolatos találmányt jegyez a kormányzati hátszéllel gazdagodó Hunguard látható tulajdonosaival. Később sajnos kiderült, hogy Rogán feltalálótársai kétes ügybe keveredtek, azaz a Profitrade Kft.-n keresztül 256,8 millió forintos támogatást nyertek egy hasonló aláírás-hitelesítő rendszer kifejlesztésére. Ezt persze az OLAF nem hagyta annyiban, így vizsgálatot indított a cég szerződéseivel kapcsolatban, és időközben a NAV-nál is nyomozás indult különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás gyanújával.
Rogán amúgy 2016-ban tagadta, hogy uniós támogatást nyert volna a társaság, pedig a személyi átfedések, az időbeli párhuzamosság és a hasonló téma már akkor is fennállt. A Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi közleménye szerint Rogán a szabadalmában leírt eljárásra soha nem igényelt és nem nyert EU-s támogatást.
(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: Ernest_Roy / Pixabay)