A Facebookon keresik áldozataikat a csalók, Karácsony Gergely nevével próbálkoznak

A csalók a Facebookon próbálkoznak, és jelenleg éppen Karácsony Gergely és más ismert emberek nevével akarnak visszaélni.

2025. február 4., 15:07

Szerző:

Nem ritkaság, hogy a csalók ismert személyek vagy éppen cégek neveivel próbálják megtéveszteni a gyanútlan internetezőket. Korábban már volt arra példa, hogy Csányi Sándor nevével éltek vissza, most pedig egy újabb átverés terjed a Facebookon. A legújabb módszerre a hvg.hu figyelt fel, a leggyakrabban Karácsony Gergely és Sebestyén Balázs neve kerül elő, és különféle befektetésekre próbálják felhívni a posztokkal az internetezők figyelmét a csalók.

Karácsony Gergely nevével élnek vissza a Facebookon a csalók

A lap megfigyelése szerint, nagyon sok poszt jelent meg az utóbbi időben a Facebookon és az Instagramon, ezek során befektetéseket kínálnak az embereknek, és valamilyen ismert személy nevével próbálják ösztönözni az internetezőket. Ahogyan azt már megszokhattuk, a szövegezés sok esetben nagyon magyartalan, ennek ellenére sokan elhiszik az állításokat.

Az információk szerint, a kattintás után az Index weboldala tölt be, de a portál kinézetét csak ellopták, hogy elhelyezzék rajta a saját tartalmukat. Legtöbbször egy interjú jelenik meg az oldalon, amelyben az ismert személy elárul egy módszert, amivel nagyon könnyen meg lehet gazdagodni

„Például Sebestyén Balázs az „interjújában” azt árulja el, hogy egy mesterséges intelligenciát alkalmazó kriptovaluta-platformon történő kereskedéssel pár hét alatt megsokszorozhatja az ember a befektetett pénzét”

– olvasható a hvg.hu cikkében.

A csalók ebben a hamis interjúban helyeznek el különféle regisztrációs felületeket, az említett kriptovaluta-platformra. Nagy valószínűséggel a lényeg, hogy a gyanútlan felhasználó megadja az adatait, majd a végén egészen egyszerűen ellopják a pénzét. A lap szerint, a Karácsony Gergellyel készült hamis interjú is hasonló alapokra épül, ám itt a kriptovaluta helyett az adóvisszatérítés a téma. Természetesen ebben az esetben is meg kell adnia az internetezőnek a személyes adatait.

Így lehet védekezni a csalók ellen

Korábban a 168.hu is beszámolt arról, hogy a csalók mennyire változatos módszerekkel próbálják kicsalni a gyanútlan áldozatok pénzét. A rendőrség is megszólalt már a témában, és felhívták arra a lakosság figyelmét, hogy kellő körültekintéssel járjanak el, ha az interneten megadják az adataikat.

Gyakori, hogy a csalók valamilyen hivatalos szerv munkatársának, esetleg banki dolgozónak adják ki magukat. Az említett hatóság vagy cég nevében keresik fel a személyt, és olyan bizalmas információkat kérnek el, mint a bankkártyák adatai vagy éppen internetes belépési kódok. Az ilyen levelek, hívások mindig gyanúra adhatnak okot, mivel a valódi bankok, hatóságok ilyet nem kérnek.

 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock) 

Az Európai Bizottság jelentéséből kiderül: lakosságarányosan Magyarországon halnak meg a legtöbben rákban az Európai Unióban. A rossz életmódbeli szokások nem csak a felnőtteket veszélyezteti, a serdülők kilátásai sem jobbak az elhízás, az alkohol és dohánytermékek fogyasztása, valamint az elhízás gyakorisága miatt.