Rapid matek: hány tojás van a képen? Az emberek 95%-a elrontja!
Itt egy gyors és vizuális rejtvény, ami színtiszta matek és logika.
Mindig jól jön egy kis matek, ha az ember meg szeretné tornáztatni az agytekervényeit: azt mondják, ahogy a testünket érdemes edzeni, ugyanúgy jót tesz, ha az elménket is rendszeresen pallérozzuk. Pontosan erre jók ezek a szórakoztató, de közben meg valóban logikus gondolkodást igénylő játékok, mint az alábbi. Egy egészen egyszerű (vagy legalábbis egyszerűnek tűnő) feladványról van szó, ami azonban azzal terjed az interneten, hogy az emberek 95%-a nem találja el a megoldást. Hát próbálja ki, hogy ön az 5%-nyi elitbe tartozik-e!
Rapid matek: hány tojás látható a képen?
Egy árus gúlába rakta a megmaradt tojásokat. Ez a gúla látható az alábbi fotón. Összesen hány tojásból áll a gúla?
A megfejtést az oldal alján találja
Hogy még egy kicsit görgetni kelljen a megfejtésért, álljon itt egy recept! Pofonegyszerűen készül ez a csokis süti, és ehhez is kell tojás, bár (spoiler alert!) valamivel kevesebb, mint ahány a fenti képen látható.
Hozzávalók:
- 200 g étcsokoládé
- 170 g vaj vagy kókuszolaj
- 8 db tojás
- 200 g cukor
- 130 g finomliszt
Recept:
- A csokit a kókuszolajjal gőz fölött felolvasztjuk.
- A tojásokat a cukorral kikeverjük, és vízfürdőben addig keverjük, amíg szobahőmérsékletű nem lesz, majd beletesszük a lisztet. Hozzákeverjük az olvasztott csokis olajat, és tepsibe tesszük.
- 180 fokra előmelegített sütőben 30 percig sütjük.
Ha további receptekre kíváncsi, ajánljuk szeretettel korábbi cikkünket benne még 5 olcsó sütirecepttel. Ha pedig a
Itt a megfejtés
Felülről lefelé szintenként haladva egy tojással kell kezdenünk az összeszámolást, figyelembe véve, hogy mindegyik szint négyzet alakban tartalmaz mindig eltérő számú tojásokat. Hogy melyik négyzet hányszor hányas, azt a fotóról egyértelműen meg lehet állapítani. Tehát:
- szint: 1x1=1
- szint: 2x2=4
- szint: 3x3=9
- szint: 4x4=16
Ezek után nincs más hátra, mint a négy szorzatot, azaz az első négy négyzetszámot összeadni. 1+4+9+16=30.
A helyes megfejtés tehát:
30.
Egyébként ha már a négyzetszámoknál tartunk, ezek a számok ugye leírhatók egy szám négyzeteként, azaz az n2 képlettel. Érdekesség, hogy n2 mindig egyenlő az első n páratlan szám összegével. Azaz például ha a négyet vesszük alapul, négyszer négy ugye 16. Ez megegyezik az első 4 páratlan szám összegével: 1+3+5+7=16. Ha az öttel próbáljuk ki: 5x5=25, illetve az első 5 páratlan szám összege: 1+3+5+7+9=25. Még tovább: 6x6=36, 1+3+5+7+9+11=36... és így tovább.
(Kiemelt kép: Pixabay/moiranazzari)