Ezt 20 másodperc alatt illik rávágni: hol a 3 hiba ezen a Magyarország-térképen?
Magyarország, ahogyan még sosem látta: az alábbi térkép ugyanis 3 helyen eltér a valóságtól.
Vigyázat, ne a fenti Magyarország-térképet kezdje el böngészni, az csak egy illusztráció és tudomásunk szerint semmilyen hibát nem tartalmaz! Na de az alábbi térképen van belőlük három is.
Egy Magyarország-térkép, 3 hiba
Tesztelje az alábbi játékkal a földrajz-tudását, illetve azt, hogy mennyire ismeri Magyarország térképét! Rengetegszer látjuk az alábbi ábrát valamilyen verzióban, ez a térkép most a főváros körvonalát, illetve a 19 vármegye határait és neveit mutatja, mást nem, többek között az ország vizeit sem.
Három helyen azonban hibát tartalmaz ez a térkép! Ha ön jó földrajzos, nyilván másodpercek alatt kiszúrja, hogy mi a gond az alábbi térképpel, de úgy találtuk, hogy 20 másodpercnek elég kell ahhoz, hogy legalább két hibát észrevegyen a háromból. Nos, önnek mennyi időre van szüksége? Indulhat a hibakeresés!
Kép: Wikipédia/Bordakm – 168.hu/Gyulai Bence
A megfejtést az oldal alján találja
Nem tűnik praktikusnak a megfejtést rögtön odatenni a rejtvény alá, úgyhogy ha már Magyarország a téma ebben a feladványban, következzen helykitöltőnek néhány tény hazánkkal kapcsolatban.
Magyarország lett az Európai Unió legszegényebb országa tavaly, aminek részben következménye a kiskereskedelmi forgalom jelentős visszaesése, közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt – az Index szerint. A jegybank szerint ennek az az oka, hogy visszaesett a jövedelmek értéke.
Az Európai Unió 27 tagállama átlagának a 70 százalékát költötték a magyarok, míg a bolgárok 73, a románok pedig 89 százalékát. Az RTL Híradó beszámolója szerint az EU legmagasabb inflációja az unió legalacsonyabb fogyasztásával társult Magyarországon tavaly. Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója a Híradónak a következőket mondta:
„A magyar átlag lakosság a legszegényebb átlagosan az unió összes polgárát figyelembe véve. Ennek részben következménye a kiskereskedelmi forgalom jelentős visszaesése, hiszen nagyon keveset tudunk fogyasztani.”
A riportban az is elhangzott, hogy idén áprilisban csaknem 1 százalékkal csökkent a boltok forgalma márciushoz képest. Ennek értelmében nagyjából annyit vásároltak a magyarok, mint három évvel korábban, pedig a KSH adatai szerint a fizetések értéke tavaly szeptember óta nő. Erről a témáról többet itt olvashat korábbi cikkünkben.
Itt a megfejtés
Nos, a fenti térkép azért nem helyes, mert:
- Felcserélődött Somogy és Zala vármegye;
- Csongrád-Csanád vármegyét 2020 óta már így hívják, nem csak Csongrádnak; valamint
- Pest vármegye északon Szlovákiával határos, Nógrád vármegye nem határos Komárom-Esztergommal.
De mutatjuk máris a helyes térképet, pirossal karikáztuk be rajta a három kritikus részletet. Az alábbi a helyes térkép.
Kép: Wikipédia/Bordakm – 168.hu/Gyulai Bence
(Kiemelt kép: Shutterstock/Bardocz Péter)