Egyetemi és főiskolai birkózó vb: négy magyar érem született

A magyar csapat négy érmet, közte egy aranyat nyert a birkózók egyetemi és főiskolai világbajnokságán.

2022. október 1., 10:57

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a dobogó legmagasabb fokára az idei U23-as Eb-győztes Takács István állhatott fel, aki a 87 kilósok között két-két ukrán és török riválist felülmúlva győzött.

A 82 kilogrammos Kismóni Móric türkmén, ukrán és török ellenfelet legyőzve menetelt a döntőig, ott azonban alulmaradt az U23-as vb-3. törökkel szemben, így ezüstérmes lett. A nők között az idei, budapesti Eb-n 57 kilóban bronzérmes Dollák Tamara ezúttal az 55 kilósok között lett második, míg az 57 kilogrammos kategóriában Bognár Erika bronzérmet szerzett.

Az eseményt a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) által szervezett küzdősportok világkupája keretében rendezték a törökországi Samsunban.

(Kiemelt kép: Kismóni Móric ezüstérmes az egyetemi vb-n. Fotó: Magyar Birkózó Szövetség)