Veszélyes lehet az IKEA egyik gyereksátra

Az IKEA arra kér minden vásárlót, hogy aki BUSA összecsukható gyereksátrat vásárolt, mostantól ne használja azt, hanem hozza vissza a legközelebbi IKEA áruházba, ahol visszakapja a termék teljes árát – közölte a cég csütörtökön.

2011. október 6., 13:13

A tájékoztatás szerint a sátor acéldrót váza használat közben eltörhet, az éles drótvégek a sátoranyagot átszúrva kiállhatnak és szúrt sebet ejthetnek vagy zúzódást okozhatnak - írja az

Index. Az IKEA három esetről tud, amikor a drótváz eltört és egyes részei a sátor anyagát átszúrva kiálltak. Egy esetben kisebb sérülés történt. A BUSA összecsukható gyereksátrat augusztus elseje óta forgalmazták Magyarországon. A két hazai áruházban összesen 950 darabot adtak el belőle, közölte kérdésünkre Gerőcs Vendel, az IKEA pr-menedzsere.