Tőzsdére tart a kényszermunkával vádolt kínai online áruház
Tőzsdére mehet a Shein. A több mint 60 milliárd dollárt érő kínai online divatáru-kiskereskedő bejelentkezett a szabályozó hatóságoknál a New York-i tőzsdei bevezetésre.
Amennyiben parkettre lépnek, a Shein lehet a legértékesebb kínai vállalat az amerikai tőzsdén a 2021-ben 68 milliárd dolláros értékeléssel New Yorkban tőzsdére vonult, de egy év múlva törölt Didi Global fuvarozó cég.
A Shein szóvivője a Reutersnek küldött válaszában tagadta a „pletykákat” és elzárkóztak a további érdeklődéstől.
A Forbes emlékeztet, hogy a cég tőzsdei bevezetését ellenzi egy kéttucatnyi amerikai képviselőből álló kétpárti csoport. Arra kérték az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyeletet (SEC), hogy mielőtt engedélyezné a New York-i tőzsdei bevezetést, győződjön meg arról, hogy a vállalat nem alkalmaz kényszermunkásokat.
A Shein visszautasította azokat az állításokat, ami szerint a cég Kína Hszincsiang régiójából szállít és kijelentették, hogy betartja az etikus árubeszerzési előírásokat.
A Hszincsiang régióból származó anyagok, például a pamut, gyakran az ujgurok kisebbség kényszermunkájának termékei. Az Egyesült Államok emiatt tiltja a Hszincsiangból származó exportot.
(Kiemelt kép: 2023. május 4-én a párizsi Shein divatmárka egyik pop-up üzletében akasztókon helyezik el a ruhákat. Fotó: Christophe ARCHAMBAULT / AFP)