Kíváncsi, mi a közös a NER-ben, Tiborcz Istvánban és a Vámház körútban? Ebből a cikkből kiderül!

Újabb jóhírek röppentek fel Tiborcz István holdudvara körül.

2025. március 27., 11:57

Szerző:

Budapest kiemelt helyén készül szállodaüzemeltetésre Sájer Gábor, aki akkor volt az Elios Zrt. cégvezetője, amikor a kormányfő veje, Tiborcz István a vállalat tulajdonosaként meggazdagodott az önkormányzati közvilágítási projekteken – írja a hvg.hu. A lap szerint ezt bizonyítja, hogy az SPH Üzemeltető Kft. ingatlanok működtetésére, szállodai szolgáltatásra, vendéglátásra alakult, telephelye pedig az a pesti, Vámház körúti épület, ahol egy hotel kialakításán dolgozik az Estoril Property Kft. Előbbinek pedig a meghatározó tulajdonosa és ügyvezetője Sájer Gábor. Az Estoril pedig a Central European Ingatlanalap (CEI) birtokában van.

A portál a cikkében kiemelte, hogy az ingatlanalap ugyanazon a címen működik, mint Tiborcz István BDPST-csoportja. Nem mellékesen pedig a BDPST a CEI-től vette meg azt a budai, mártonhegyi ingatlant, amely néhány hete a milliárdos üzletember lakóhelye is. Az Estoril egyébként egy 36 szobás hotelt alakít ki a Vámház körúti műemléképületben, a beruházás pedig várhatóan az ősszel fejeződik be. 

Ami nem megy Tiborcz Istvánnak

Bár meglepő volt, de tavaly októberben kénytelenek voltunk arról beszámolni, hogy Tiborcz István és csapata nem hotelként üzemelteti tovább az ötcsillagos turai kastélyszállót, és az alkalmazottak egy részének is búcsút intettek. Igaz, akkor a Tiborcz tulajdonában álló BDPST Zrt. azzal takarózott, hogy a leányvállalatánál csupán „az üzleti modell finomhangolása” zajlik. A mérlegadatok ugyanakkor azt mutatták, hogy komolyabb problémák állhatnak a több milliárdos beruházással kialakított, 19 szobás Botaniq hotel leállításnak hátterében: az üzemeltető cég ugyanis a 2020-as nyitás óta egyszer sem tudott nyereséges évet zárni, és emiatt a központi cégnek kellett folyamatosan kölcsönöket pumpálnia bele.

A hírt pedig csak fűszerezte, hogy a miniszterelnök veje, Tiborcz István tavaly tavasszal épp a Bloomberg amerikai hírügynökség megkeresésére beszélt az épülő hotelbirodalmáról. A sajtónak ritkán nyilatkozó Tiborcz akkor azt mondta, hogy a magas színvonalú szálláshelyek létrehozásával a nyugati fővárosokhoz való felzárkózásban akarta segíteni Budapestet, és a vidéki szállodaberuházásokkal is a turizmusfejlesztés volt a célja. Ráadásul – saját elmondása szerint – hosszú távra tervezett, nem is véletlen, hogy üzleti érdekeltségei nyolc év alatt túllépték a 65 milliárd forintos összértéket.

 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Pixabay)