A magyarok többsége még mindig tart a hitelektől
Csökkent a hitelekkel szembeni negatív hozzáállás a tavalyi évhez képest. A kölcsönre, mint a nagyobb léptékű célok elérését segítő eszközre tekintők egyre többen vannak, rájuk a pénzügyi tájékozottság is nagyobb arányban jellemző.
Érdekes, hogy azok tekintenek leginkább pozitívan ezekre a pénzügyi termékekre, akik már vettek fel hitelt valaha. Ennyire elégedettek lennének vele? – olvasható a Pénzcentrum.hu honlapján.
Bár a lakosság 66 %-a továbbra is alapvetően tart a hitelek rejtett költségeitől, és ugyanekkora az aránya azoknak is, akik a hitelkonstrukciók átláthatatlansága miatt éreznek így. Az elmúlt negyedévhez képest viszont jelentősen, 53%-ra nőtt azoknak az aránya, akik a hitelfelvételre úgy gondolnak, mint eszközre, amely segíti őket nagyobb céljaik elérésében – derül ki a Cofidis Hitel Monitor első negyedéves eredményeiből.
Emellett nagymértékben nőtt azok száma is, akik biztonsági tartalékként tudnak tekinteni a személyi kölcsönre (39%). Azok pedig, akik váratlan kiadások finanszírozásához tartják jó lehetőségnek a kölcsönöket, lényegében ugyanannyian vannak, mint a megelőző időszakokban: arányuk 44 %. Érdekes párhuzam, hogy mindemellett a hitelügyintézés folyamatához nagyobb önbizalommal állók is egyre többen vannak: nőtt azok száma, akik tisztában vannak azzal, hogy a hitelfelvétel gyors (55%), interneten (42%) vagy telefonon keresztül (32%) is intézhető folyamat.
Azok szeretik a hitelt, akik már korábban is vettek fel?
Lassan, de biztosan növekszik azok aránya tehát, akik kifejezetten pozitívan vélekednek a hitel intézményéről: 2013 hasonló időszakához képest másfélszer annyian vannak, akik úgy nyilatkoztak, hogy egyfelől ha az ember kellően megfontolt és körültekintő a hitelekkel kapcsolatban, akkor nem kell tartania a kölcsönökkel járó bizonytalanságtól és kockázatoktól, illetve, hogy a hitelre lehetőségként érdemes tekinti, mintsem szükséges rosszra.