Hangja az édes méz és csípős chili keveréke

Londonban koncertezett a héten Fábián Juli dzsessz énekesnő, fellépett a neves 606 Jazz Klubban, a Londoni Magyar Kulturális Központban Sárik Péter zongoristával adott koncertet.

2009. február 15., 14:05

Szerző:

A 606 Jazz Klubban ismert brit zenészekkel fellépő fiatal magyar tehetség hangját "édes méz és csípős chili keverékéhez" hasonlította Pallai Péter az LMKK jazz kurátora. Fábián Julit szerdai koncertjén a csodálatos brit zongorista, Tim Lapthorn, a magyar származású bőgős Arnie Somogyi és a brit sajtó által hihetetlen tehetségnek titulált dobos, Martin France kísérte. Sebastian Scotney zenész és jazz kritikus népszerű blogjában, a London Jazzben a hét kiemelt jazz eseményeként ajánlotta a koncertet - tájékoztatta a Londoni Magyar Kulturális Központ vasárnap az MTI-t.

A fiatal dzsessz generáció egyik kiemelkedő énekesnője rendszeres vendége a Gyárfás Triónak, a Budapest Jazz Orchestrának, énekelt a Freestyle Chamber Orchestrával és a Coolmen Trióval. 2007-ben és 2008-ban is bekerült az ismert montreux-i jazzfesztivál énekversenye, a Shure Montreux Jazz Voice Competition döntőjébe.

Az MTI azt írta: már évek óta sikeresnek bizonyul az a brit-magyar együttműködés, amely London egyik legkiválóbb jazz színtere, a 606 Jazz Club és a Londoni Magyar Kulturális Központ között jött létre. Takács Ildikó, az LMKK igazgatója elmondta, hogy az ilyen gyümölcsöző brit-magyar együttműködések révén a szigetország legszínvonalasabb helyszíneire tudunk magyar művészeket eljuttatni.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.