Budafoki Hangversenyesték a Budafoki Dohnányi Zenekarral

2017. november 27., 16:50

Szerző:

A Budafoki Dohnányi Zenekar december 15-én nagykoncertet ad a Klauzál Házban, ahol C. Ph. E. Bach D-dúr szimfóniáját, Barber Hegedűversenyét és Sibelius II. szimfóniáját adják elő.

Carl Philipp Emanuel Bach Johann Sebastian gyermeke volt. Udvari zeneszerzőként és zenészként szolgált Nagy Frigyes udvarában, majd Hamburgban Telemann halála után a zeneszerző állását kapta meg. Telemann egyébként Johann Sebastian Bach-al baráti kapcsolatot ápolt, fiának keresztapja is volt.

Barbert 1939-ben egy iparmágnás kérte fel egy hegedűverseny megírására fia számára. Az iparmágnás Samuel Fels ki is fizette a darabért az előleget. Fia el volt ragadtatva az első két tételtől, de a harmadik tétel nem tetszett neki, játszhatatlannak tartotta, ezért azt kérte a zeneszerzőtől, hogy írja újra. Barber erre felkért egy hegedűművészt, aki pár óra alatt megtanulta a hegedűversenyt, majd a Curtis Intézet zenekarával, Reiner Frigyes vezényletével előadták a teljes művet. Fels ezután a teljes összeget kifizette. Az előadást követően Ormándi Jenő is műsorra vette a darabot, amit a Carnegie Hall-ban mutattak be.

Az este záró darabja Sibelius szimfóniája, amely a finn függetlenségi törekvések jelképe is. Olaszországi tartózkodása után írta a művet, nagy hatással volt rá a mediterrán ország. Ez a szimfóniája olyan érzelemdús, hogy a szerző is csak úgy hívta: a lélek vallomása.

Jegyek még kaphatóak a koncertre.

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!