Meglepő, mire vállalkozott Leslie Mandoki a zenélés mellett
A nemzetközi zenei életben is elismert Leslie Mandoki ezúttal dobverők helyett billentyűzetet ragadott.
Húsvét után a német Focus Online felületén jelent meg Leslie Mandoki véleménycikke, amelyben a német politikai helyzettől kezdve az oktatáson át a gazdasági kérdésekig sok mindenről kifejtette a véleményét – hívta fel a figyelmet a Tények.hu a német nyelvű lap cikkére hivatkozva.
A Kossuth-díjas zenész 1975 óta Németországban él, és ezúttal kritikát fogalmazott meg a német választásokkal és politikai helyzettel kapcsolatban. Véleménye szerint a német Szociáldemokrata Párt nem tartja be a választási kampányban közzétett ígéreteit, de bízik benne, hogy a miniszteri pozíciókat hozzáértők kapják majd meg, mert úgy véli, most igazán nagy szükség van az erős és következetes vezetőkre.
Leslie Mandoki a lakhatási és oktatási problémákról is szót ejtett
A lap hasábjain a Mandoki Soulmates alapítója arról is írt, hogy az esélyegyenlőség nem valósul meg az országban, és a becsületesen dolgozók számára is nehézséget jelent egy lakás kibérlése. Példaként azt említette, hogy ha egy német nagyvárosban szeretne családot alapítani egy tűzoltó és egy egészségügyi dolgozó, akkor szinte biztos, hogy a fizetésük nem lesz elegendő a lakhatási feltételek megteremtésére ezeken a településeken.
Kiemelte, hogy a leendő munkaügyi miniszternek elsősorban azokat kellene támogatnia, akik akarnak is dolgozni, hiszen véleménye szerint ez viszi előre a társadalmat. Az oktatásban szerinte sokkal jobban kellene értékelni a teljesítményt, és az oktatásra már csak azért is nagyobb figyelmet kellene fektetnie Németországnak, mert ez lehet a megoldás a migráció és az integráció kapcsán felmerülő problémákra is.
A zenész említést tett arról is, hogy ő maga is 22 évesen érkezett az országba illegális bevándorlóként, de mindig is úgy gondolta, hogy ő az, akinek alkalmazkodnia kell az ország szabályaihoz, annak ellenére is, hogy akkor még nem beszélte a nyelvet. Úgy véli, a német gazdaságnak vissza kellene nyernie a stabilitását, ezen kell dolgoznia a politikusoknak.
Nem meglepő, hogy Leslie Mandoki számára kifejezetten fontos Németország helyzete, hiszen évtizedek óta a bajorországi Starnbergi-tó partján fekvő Tutzingban él feleségével. Sikereit és zenei karrierjét is Németországban alapozta meg, és bár magyar gyökereiről nem feledkezik meg, ma már családja is Németországhoz köti: 35 éves lánya, Lara Mandoki ismert színésznővé vált az országban.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Horst Galuschka / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)