Nagyon rossz a levegő ebben a városban, egyre nagyobb veszélyben vannak az emberek
Olyan rossz a levegő minősége ebben az indiai nagyvárosban, hogy már a tanítás is elmarad.
Az utóbbi időszakban Magyarországon is romlott a levegő minősége. Ezt részben a fűtésszezon kezdete okozza, de az időjárás változásai is befolyásolják. Bár több nagyvárosra is adtak ki figyelmeztetést, olyan súlyos még nincs a helyzet, mint Indiában, ahol a légszennyezettség miatt a tanítást is be kellett szüntetni, írta meg az Infostart.
Indiában sokat romlott a levegő minősége
Komoly problémát jelent a légszennyezettség Indiában, különösen a fővárosban, Újdelhiben szembesülnek az emberek rendszeresen a rossz minőségű levegővel. Októberben a legfelsőbb bíróság döntést hozott és úgy állapította meg, hogy a tiszta levegő alapvető emberi jog, emiatt cselekvésre szólította fel a hatóságokat a probléma elhárítására.
Ennek ellenére továbbra is komoly problémákat okoz a légszennyezettség, a 24.hu cikke szerint november 13-án sűrű szmog borult Újdelhire, november 18-án pedig már azt is bejelentették, hogy szünetel a tanítás az iskolákban, amíg tisztább nem lesz a levegő.
Atisi Szingh, Delhi szövetségi terület főminisztere ismertette az intézkedéseket, amelyek az iskolásokat érintik. A középiskolák két szintjének kivételével szünetel a tanítás a súlyosbodó légszennyezettség miatt, a diákok csak akkor térhetnek vissza az intézményekbe, ha a levegő tisztább lesz, erről pontosabb dátumot még nem közöltek.
Az intézkedés értelmében az általános iskolák már napokkal korábban átálltak a távoktatásra. Hétfőn pedig az iskolák bezárása mellett újabb intézkedéseket hoztak, többek között korlátozták az építkezéseket és a dízelüzemű teherautók közlekedését. Emellett felhívták a figyelmet arra, hogy a gyerekek, idősek és a tüdő- vagy szívbetegségben szenvedő emberek lehetőségeikhez képest maradjanak otthon.
Súlyos probléma Indiában a légszennyezettség
Újdelhi már régóta a világ legszennyezettebb városainak a listáján áll, ha a levegő minőségét nézzük. Bár többször próbáltak már ellene tenni, még továbbra sem találtak megoldást a levegő szennyezettségére. Az alacsonyabb hőmérséklet és a lassan mozgó szél jellemzően októbertől egészen januárig megtelik a levegő szennyezőanyagokkal.
Az elmúlt időszakban Újdelhiben az Egészségügyi Világszervezet által javasolt napi maximum határérték 50-szeresére emelkedett a légszennyezettség. A finom részecskék a tüdőn keresztül bejuthatnak a véráramba, és rákkeltő hatásúak, ezért kifejezetten veszélyesek.
(Kiemelt kép: Money SHARMA / AFP)