Többen azt kiabálták, hogy "Gyere ki!", "Gyáva!"

Több százan követelték Schmitt Pál köztársasági elnök lemondását a budavári Sándor-palota előtt szombat délután. Mintegy ezer ember gyűlt össze a HVG szerint, hogy Schmitt Pál ellen tiltakozzon. A menet a Deák térről indult a Sándor-palotához. A résztvevők petíciót akarnak átadni az elnöknek. A tiltakozás rendőri felvezetés mellett zajlott, és rendbontás nélkül ért véget.

2012. április 1., 08:36

„Lopás következmények nélkül” – ilyen transzparenseket látni abban a tömegben a

HVG szerint, melynek tagjai Schmitt Pál hivatalához vonulva tiltakoznak az elnök tegnapi botrányos tévéinterjúja miatt, melyben Schmitt bejelentette: nem mond le azok után, hogy bebizonyosodott: kisdoktori dolgozata nagy részét másoktól lopta, és emiatt a Semmelweis Egyetem megfosztotta doktori címétől.

Nagyjából ezer ember gyűlt össze, a tömeg rendőri felvezetéssel haladt egy sávot elfoglalva az útból. A résztvevők azt skandálták: „Schmitt Pál takarodjál”. A Facebookon kezdeményezett akció résztvevői rendőri biztosítás mellett a Károly körút és a Szabad sajtó útja érintésével, a járdán, a közúti forgalmat nem zavarva vonultak az elnöki palotához. Azt tervezték, hogy egy a köztársasági elnök számára írt lemondó nyilatkozatot adnak át.

A tömeg megtöltötte a Szent György teret, miután a résztvevők odaértek, többen azt kiabálták, hogy "Gyere ki!", "Gyáva!". A szervező Hallgatói Hálózat egyik képviselője megafonon beszélt a megjelentekhez: mint mondta, nekik, mint egyetemistáknak, egy olyan dolgozatot, amit Schmitt Pál adott be, soha nem fogadnának el, és szégyen, hogy Schmitt Pál nem hajlandó lemondani.

A HVG képeit a tüntetésről

itt nézheti meg.

"Nem testesítheti meg a nemzet egységét egy csaló"

Tálos Lőrinc, a demonstráció egyik szervezője, akit még péntek éjjel előállítottak a rendőrök a IX. kerületi kapitányságon, mert a Szabadság hídon társaival akadályozni próbálta a forgalmat, az elnöki palota előtt azt mondta: azért szervezték a megmozdulást barátaival, mert "nem testesítheti meg a nemzet egységét egy csaló" - írta az MTI.

Deczki Sarolta, az Oktatói Hálózat szóvivője arról beszélt, hogy egy doktori értekezés mögött nagyon sok munka van, ezzel és csak ezzel lehet kiérdemelni tudományos címeket. Hozzáfűzte: Schmitt Pál dolgozata mögött nincs valós teljesítmény, ezért a szenátus megfosztotta az államfőt a doktori címétől, amit a tudomány védelmében ők is sürgettek.

A demonstrálók hosszasan skandálva követelték az államfő lemondását. A Sándor-palota előtt tartott rendezvény kevesebb mint egy óra alatt véget ért, de több résztvevő ígéretet tett arra, hogy csatlakozik az épület előtt már előző naptól demonstrálókhoz. Bejelentették azt is, hogy este "társas összejövetelt" tartanak az elnöki palota előtt.

A civilek által szervezett megmozduláson ott van több LMP-s országgyűlési képviselő és baloldali politikus is - tapasztalta az MTI tudósítója.