„A testem jelezte, hogy elég” – Stahl Judit drasztikus diétája gyomorvérzést okozott

Stahl Judit attól sem riadt vissza, hogy drasztikus fogyókúrába kezdjen.

2025. június 13., 09:56

Szerző:

Sikeres tévés, népszerű gasztro-háziasszony, vállalkozó – Stahl Judit neve sokaknak a profizmus szinonimája. A képernyőről visszavonult médiaszemélyiség azonban most egy egészen más oldalát mutatta meg. Nemrégiben az ismert riporter, Kadarkai Endre vendége volt, és a Hallgatlak – Jótanácsok az élethez című műsorban nyíltan beszélt fiatalkori szorongásairól, önsanyargatásról, gyermekkori félelmekről és arról is, miért csak mostanában tanulta meg kimondani a dicsérő szavakat.

A kereskedelmi televíziózás indulásakor ismertté vált volt híradós mesélt a gyermekkori traumáiról, illetve arról is, hogy bár szereti és tiszteli a szüleit, ám ma már pontosan tudja, hogy komoly hibákat követtek el a gyermeknevelés során. A gyerekkor alapozza meg azt, hogy mit hiszünk megengedhetőnek magunkkal szemben. Stahl Judit visszaemlékezései szerint nála ez az alap nem volt minden ponton stabil. Elmondása szerint szülei gyakran hagyták magára már négyéves korától kezdve:

„Rám zárták az ajtót, és azt mondták, egy ilyen okos kislány tudja, nincs mitől félni. Na most akkor én ezek szerint buta voltam, mert rettegtem.”

A félelem azonban nem vált keserű szemrehányássá. Stahl ma már inkább rálátással beszél a múltról: szerinte családjukban a konfliktusokat nem szőnyeg alá söprik, hanem – akár indulatosan is, de – kimondják. Ez a fajta „kiüvöltős” működés bár sokszor viharos, mégis segített neki abban, hogy ne kínozzák évekig a lelki sérelmek.

Stahl Judit egy könyörtelen diéta segítségével akart lefogyni

Mint azt kifejtette, fiatalon gyakran drasztikus módszerekhez folyamodott a fogyás érdekében. Középiskolás éveiben úgy érezte, nem elég vékony – bár visszatekintve tudja, nem volt túlsúlyos. A külsejével való elégedetlenség azonban drasztikus fogyókúrához vezetett.

„Szörnyű fogyókúrákat próbáltam ki, volt, hogy háromszor két deci tej volt a napi adagom és semmi más. Hamar gyomor­vérzésem is lett tőle. Aztán gyorsan rájöttem, ezt így nem lehet csinálni. Utána kezdtem el rendszeresen sportolni, ami rengeteget segített. De még mindig nem egy csinos nőt látok a tükörben.”

A vége gyomorvérzés lett – a teste jelezte, hogy elég. Ez a határhelyzet rávilágított számára: nem lehet önmagát büntetve elérni a vágyott állapotot, és azóta sporttal tartja magát egyensúlyban.

Korábban tartózkodó volt, sokáig mindenkit magázott – ma már úgy érzi, kár lenne az élet rövidségét udvariaskodásra pazarolni. A dicséretet is tanulta. Megérteni, hogy nem gyengeség másokat felemelni – és hogy nem bűn önmagát sem szerethetőnek látni.

 

 

 

Azt is elárulta: sosem tartotta magát tehetségesnek, inkább szorgalmasnak és nyitottnak. Ez a mentalitás vitte előre, és ez tartotta a földön akkor is, amikor a kereskedelmi televíziózás csúcsán ült. Mára vállalkozó, szerző, mentor – de legfőképpen egy olyan nő, aki tudja, mit jelent felépíteni önmagát.

(Kiemelt kép: YouTube/Kadarkai Endre)