Szexuális zaklatás gyanúja merült fel egy általános iskolai tanár ellen
Egy 40 éves pedagógus ellen indult nyomozás szexuális visszaélés, szeméremsértés és gyermekpornográfia gyanújával, miután egy 13 éves tanítványa az iskolában összeomlott, és elmondta, hogy a tanár hónapokon át zaklatta. A férfit őrizetbe vették, és elbocsátották a püspökhatvani iskolából.
Egy püspökhatvani tanár ellen szexuális zaklatás miatt indult vizsgálat, a gyanú szerint egy 13 éves diák volt az áldozat – számolt be róla az RTL Híradó. A pedagógust azonnali hatállyal elbocsátották az intézményből.
Az eset akkor került napvilágra, amikor az érintett diák az iskolában idegileg összeomlott, és egyik barátnőjének elmondta, mi történt vele. A barátnője ezt követően az osztályfőnököt értesítette, aki az iskolaigazgatót és a lány édesanyját is tájékoztatta. Az anya az RTL-nek elmondta: a tanár egy alkalommal éjjel hívta ki a gyermekét egy elhagyatott vasútállomásra, ahol akarata ellenére csókolgatta, tapogatta, és a fehérneműje alá is benyúlt. Emellett a tanár máskor intim fotókat is kért a diáklánytól, aki – a hírek szerint – küldött is neki képeket. Az apa telefonon próbálta felelősségre vonni a férfit, aki tagadta a vádakat.
Kiskorúakat szexuális helyzetben is ábrázoló képek is előkerültek
Az RTL információi szerint a rendőrök bilincsben vitték el az iskolából a tanárt. A nyomozás során gyermekpornográfia, szexuális visszaélés és szeméremsértés gyanújával indult eljárás, mivel a férfi telefonján több kiskorút ábrázoló kép is előkerült.
A Váci Tankerületi Központ közlése szerint az iskola vezetése azonnal megtette a szükséges lépéseket: értesítették a szülőket, a gyermekvédelmi szerveket, a rendőrséget és a fenntartót is. A gyanúsított pedagógus az intézményben nem folytathatja tovább tanári munkáját.
A kormány mindent megtesz a gyermekbántalmazás megelőzése érdekében?
Mint arról korábban a 168.hu is beszámolt, a kormány tavaly elrendelte a gyermekvédelmi intézményvezetők pszichológiai alkalmassági vizsgálatát nem sokkal a bicskei pedofilügy, a kegyelmi botrány kirobbanását követően, hogy enyhítse a politikai károkat. Ám a döntést és az eljárást erős fenntartásokkal fogadta a szakma. A Népszava például megírta egy érintett vezető beszámolója alapján, hogy a tavaly tavasszal indult vizsgálatok első fordulójában főként vezetői kompetenciákkal kapcsolatos teszteket írtak az érintettek.
A második forduló már másról szólt, az a Belügyminisztériumban volt, ahol először egy 500 kérdéses kérdőívet töltöttek ki, amiben többek között arra kellett igaz-hamis választ adni, hogy fél-e a sötétben, lenne- e könyvtáros, vagy vadász, előfordul-e, hogy nyom a halántéka vagy szúr a feje, illetve egyedülálló, vagy párkapcsolatban él. A teszt kitöltése után egy klinikai szakpszichológus előtt jelentek meg az érintettek, aki a kiértékelt kérdőívvel várta őket. Beszéltek az intézményvezető magánéletéről és szakmai életútjáról, de a pszichológus rákérdezett arra is, hogy töltött-e le pedofil tartalmú videókat, esetleg nézegetett-e ilyen témájú képeket.
(Fotó: Max Fischer / Pexels)