Riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több vármegyére

Az ország déli, középső és keleti részén zivatar, felhőszakadás várható.

2023. május 24., 09:26

Szerző:

Tovább szakadozik, csökken a felhőzet, egyre nagyobb területen naposra fordul az idő szerdám, de közben erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Zápor, zivatar több helyen, legkisebb eséllyel az Észak-Dunántúlon alakulhat ki.

Az északnyugati, északi szél nagyobb területen megélénkül, zivatarok környezetében átmeneti szélerősödés előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 26 fok között valószínű. Késő estére 15 és 19 fok közé hűl le a levegő.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint szerdán az ország keleti felén és a Dunántúl déli, délnyugati részein ismét kialakulhatnak zivatarok. A legerősebb cellákat főként az északkeleti, keleti tájakon felhőszakadás kísérheti.

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.