Csalásra figyelmeztet az OTP bank, ha ilyen hívást kap, azonnal szakítsa meg
Figyelmeztetést adott ki a csalásokkal kapcsolatban az OTP, most a hívásokkal próbálkoznak a csalók.
A karácsonyi időszakban különösen aktívak a csalók, és a hatóságok, bankok, biztosítók az elmúlt időszakban több figyelmeztetést is kiadtak. Most az OTP egy újabb módszerre hívta fel a figyelmet, amivel megpróbálhatják átverni a gyanútlan áldozatokat, írta meg a Pénzcentrum.
Figyelmeztetést adott ki az OTP a csalók miatt
A lap szerint az OTP egy újabb telefonos csalási módszerre hívta fel a figyelmet, amivel a karácsonyi időszakban próbálják megtéveszteni az ügyfeleket. A csalók most azzal a módszerrel próbálkoznak, hogy banki alkalmazottnak vagy biztonsági szakembernek adják ki magukat, és arra próbálják rávenni az ügyfeleket, hogy a pénzüket utalják egy „biztonsági számlára”.
Gyakori, hogy a csalók banki munkatársak, kiberbiztonsági szakértők, rendőrök nevében mutatkoznak be. Ahogyan olyan is előfordult már, hogy több személy is bekerült a hívásba, ezzel is szerették volna még inkább a hitelesség látszatát kelteni.
A bank közlése szerint, az ilyen hívások során azt állítják, hogy veszélyben van az áldozat pénze, bankszámlája. A csalók szerint ebben az esetben azonnal cselekedni kell, sürgetik, fenyegetik az ügyfeleket, hogy ne legyen idejük vagy lélekjelenlétük gondolkodni. A hívás során a csalók kitalált neveket, bankszámlaszámokat használnak, és arra ösztönzik a gyanútlan áldozatot, hogy utalja el az összes pénzét az adott számlára.
A bank elárulta, hogy sosem kérik azt az ügyfelektől, utalják át a pénzüket egy „biztonsági számlára”, mivel ilyen nem létezik. Emellett abban az esetben sem szabad hinni a csalóknak, ha azt állítják, átkapcsolják a vonalat egy szakértőnek, mivel ilyet sem szoktak csinálni a bank munkatársai. Arra kérnek mindenkit, ha ilyen hívást kapnak, azonnal szakítsák meg az ügyfelek, és értesítsék a bankot a +36 (1) 366 6800 számon.
Csányi Sándor nevével is megpróbálnak visszaélni
Korábban a 168.hu is beszámolt arról, hogy a csalók újabban hamis weboldalakat hoznak létre, melyek nagyon hasonlítanak valódi hírportálok felületeire. Ezeken jelentek meg különféle cikkek, többek között Csányi Sándorral kapcsolatban is. Az OTP vezér nevét és fotóját felhasználva szeretnének a csalók pénz lopni a gyanútlan áldozatoktól.
Ebben az esetben a módszerük, hogy felkeresik azt áldozatot, aki rendszeresen meglátogatta az áloldalakat. A telefonban a csaló ezután megpróbálja rávenni az adott személyt, hogy töltsön le egy bizonyos alkalmazást, aminek a segítségével befektetheti a pénzét, és kereshet is. Nagy valószínűséggel a csalást ezen keresztül szeretnék elkövetni.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)