Újabb csalás terjed, most az egyik magyarországi egyetem nevével próbálnak visszaélni
A csalók megint megpróbálták átverni a gyanútlan embereket, most az egyik egyetem nevével éltek vissza.
A csalók egyre változatosabb módszerekkel próbálják megtéveszteni a gyanútlan embereket, és valamilyen technikával pénz kicsalni. Nem egyedi eset, hogy valakinek a személyazonosságával vagy éppen valamelyik cég nevével élnek vissza, most a Semmelweis Egyetemre hivatkozva próbálják megtéveszteni az állampolgárokat, írta meg a Dívány.
Új internetes csalás terjed, figyelmeztetést adtak ki miatta
Közleményt adott ki a Semmelweis Egyetem, amiben arra hívják fel a figyelmet, egy pulzoximéter nevű eszközt reklámoznak a legnagyobb videómegosztó csatornán. Azt állítják a reklámban, hogy az eszközt az egyetem munkatársai fejlesztették ki, ami nem igaz.
„Egy pulzoximétert reklámoznak a legnagyobb videómegosztó csatornán a Semmelweis Egyetem nevével, melyben hamisan azt állítják, hogy a készüléket az intézmény munkatársai fejlesztették ki. A videóban egy viszonylag kicsi, csipeszszerűen kialakított készülék látható, amely az ujjra csíptetve a valóságban a vér oxigénszintje mellett a pulzust méri”
– olvasható a Semmelweis Egyetem honlapján.
Az egyetem leszögezte, hogy nem szokták a szabadalmakat reklámozni, éppen ezért felhívják a figyelmet, hogy mindenki gondolja át a vásárlást. Emellett kiemelték, hogy a Semmelweis Egyetem által készített videók megtalálhatóak az intézmény hivatalos YouTube-csatornáján, ezek a videók a lakosság számára is elérhetőek. Kiemelték, hogy az ügyben megtették a szükséges jogi lépéseket.
A pulzoximéter, más néven véroxigénszintmérő készülék egyébként egy olyan eszköz, amit az ujjra kell helyezni, és a rajta lévő kijelzőn kiírja a vér oxigénszintjét, illetve a pulzusszámot. Az egészséges emberek esetében a vér oxigénszint értéke 95-98 százalék körül kell, hogy legyen. Bizonyos esetekben azonban előfordulhat, hogy ez alacsonyabb, ám ha 92 százalékra esik, ajánlott orvoshoz fordulni.
Nagyon sok embert vernek át a csalók
Korábban a 168.hu is megírta, hogy a csalók folyamatosan próbálkoznak. Rendszeresen visszaélnek nagy csomagküldő szolgáltatók neveivel, és az is gyakori, hogy banki ügyintézőnek adják ki magukat. Ám akkor is áldozatul eshet valaki, ha éppen nem megbízható webáruházból vásárol.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)