Új csalás terjed, Csányi Sándor, OTP vezér nevével próbálkoznak a bűnözők

Ismét felbukkant egy csalási technika, amihez még Csányi Sándort, az OTP vezért is bevetik.

2024. december 6., 12:25

Szerző:

A csalók egyre válogatottabb technikákkal próbálják meg átverni az internetezőket. Most terjed egy új csalási módszer, amihez Csányi Sándor nevét használják fel. Nem ő az egyedüli, akinek a nevét megpróbálják felhasználni, már jelent meg tartalom Sulyok Tamás köztársasági elnök és Hernádi Zsolt Mol-vezér nevével is, írta meg a Bank360.

Ezzel a csalási módszerrel próbálják átverni az embereket

A csalók egész évben aktívak voltak, hiszen az elmúlt időszakban több statisztika jelent meg arra vonatkozóan, mennyi pénzzel károsították meg a bűnözők a magyar állampolgárokat. A karácsonyi időszakban éppen ezért fokozottan ajánlott figyelni, hiszen ilyenkor a gyanútlan áldozatok még könnyebben belefuthatnak hamis hirdetésekbe. A Bank360 cikke szerint az utóbbi időszakban egyre több olyan hirdetés jelenik meg a közösségi médiában, ami nagyon gyorsan megtérülő befektetési lehetőséget ígér, ami után soha többé nem kell dolgozni.

A hirdetés szerint, aki kipróbálja, annyi passzív jövedelemhez jut, hogy utána soha többé nem kell dolgoznia. Ehhez pedig a csalók ismert emberek arcát használják fel, illetve népszerű, magyarországi híroldalakat másolnak le, ezzel is erősítve a felhasználóban, hogy valós hirdetésről van szó.

„Az egyik hirdetés például egy olyan kamuoldalra vezet, amely az Indexéhez hasonlít, ahol egy elég furcsa történetbe botlik bele az olvasó. A kamu sztori szerint Csányi Sándort, az OTP Bank elnök-vezérigazgatóját letartóztatták, emiatt több száz rajongója követeli a szabadon bocsátását. A letartóztatás oka az volt, hogy elárulta az M4 sportcsatornán, miből gazdagodott meg”

– olvasható a lap cikkében.

Az álhír szerint Csányi Sándor egy applikáció segítségével forgatja a pénzét, amivel naponta 96 ezer - 114 ezer forint között keres. Azonban az óvatlan elszólás miatt tartóztatták le, mivel, ha az emberek letöltik ezt az applikációt, az tömeges felmondási hullámot indítana el. Egyébként a csalók állatása szerint ez az oldal teljesen legális.

Így próbálják meg ellopni az áldozatok pénzét

A lap cikke szerint a Csányi Sándor nevével visszaélni próbáló oldalt Izlandon jegyezték be. Ha valaki rákattint a cikkre, akkor egy hamis weboldal fogadja. Érdekes azonban, ha az áldozat sokat kattint ezekre az oldalakra, akkor anélkül, hogy megadná bármilyen személyes adatát, felkeresik a csalók.

Egy érdeklődőt, például egy Paul nevű férfi hívta fel egy magyarországi számról, és arról beszélt, hogy hazánkban terjeszkedik a cégük. Amennyiben az ügyfelet érdekli a befektetési piac, szívesen megismertetné az említett applikációval. Az érdeklődő nem kívánt élni a lehetőséggel, ami nagy valószínűséggel egy csalási kísérlet volt, és a cél az alkalmazás letöltése volt.

Nem ez az első alkalom, hogy Csányi Sándor neve csalás kapcsán kerül elő. Rendszeresen megpróbálnak visszaélni a nevével, korábban már az OTP is adott ki közleményt ezzel kapcsolatban.

 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)