Orbán bejelentette a lakossági kamatstopot szerdán, most az is kiderült, hogy miért

Jövő június végéig lesz érvényben az intézkedés.

2021. december 23., 11:07

Szerző:

Máris látszik, hogy mivel nem akarja szembesíteni a hiteladósokat a kormány – írja a 24.hu. Orbán Viktor szerdán bejelentette, hogy október végi szinten rögzítik a jelzáloghitelek kamatait, és jövő június végéig lesz érvényben az intézkedés.

Csütörtökön pedig a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tovább emelte az irányadó kamatot – amely húzza magával a kereskedelmi bankok hiteleinek kamatát is. De ezt már nem fogja érezni az a 470 ezer hiteladós, akiket érint a kamatrögzítés: az MNB mai lépésével gyakorlatilag 3,8 százalékra megy fel az irányadó kamat. November közepe óta több mint a duplájára emelkedett az irányadó kamat. Ezen időszak alatt hétszer srófolták feljebb és feljebb a kamatot.

(Kiemelt képünk: Orbán Viktor Hivatalos Facebook-oldala)

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.