Hétfőn kapják meg a pedagógusok a kötelező oltásról szóló dokumentumot
Lesz, ahol már egy kieső helyettesítését sem tudnak majd megoldani.
A kormány rendelete értelmében a pedagógusoknak az állami fenntartású iskolákban kötelező az oltás, akik ezt nem vállalják, azokat fizetés nélküli szabadságra küldik. Az átoltottság a pályán 90 százalék fölötti, azonban iskolánként nagy a szórás, és lesz, ahol már egy kieső helyettesítését sem tudnak majd megoldani. Az pedig egyenesen tragikus lesz, ha az oltatlanok egyike sem veszi fel az oltást – mondta Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke az InfoRádióban.
Noha a pedagógusok között átlagosan 90 százalék fölötti az átoltottság, az Inforádió tud olyan kistelepülési iskoláról, ahol a tizenkét fős tanári karból mindössze hárman vannak beoltva, és pénteken, miután megkapták a levelet arról, hogy kötelező lesz az oltás minden pedagógusnak, hárman már fel is mondtak.
Összesen az óvodapedagógusokkal együtt 165-170 ezer pedagógus van Magyarországon, de ebben benne van minden intézmény, nemcsak az állami fenntartásúak (viszont a 90 százalékos átoltottsági adat és a rendelkezés is csak az állami óvodákra, iskolákra vonatkozik).
„Az állami fenntartásban dolgozók száma százezres nagyságrendű, ha a 10 százaléknyi kollégából, aki nem átoltott, egyik sem venné fel az oltást, az teljesen tragikus következményekkel járna szinte minden egyes régióban. Bízom abban, hogy azért nem lesz ennyi”
– mondta el Horváth Péter, aki a Révai Miklós Gimnázium igazgatója is.
(Kiemelt kép: Nyíregyháza, 2020. június 2. Diákok a felzárkóztató órán a Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium tantermében 2020. június 2-án. Mostantól a pedagógusok lehetőséget kaptak, hogy felzárkóztató órákon tanítsák az iskolában azokat a diákokat, akik a digitális oktatás ideje alatt ennek szükségét érzik. Fotó: MTI/Balázs Attila)