A szó elszáll, Merkely Béla esetében az írás is
Valami nem stimmel a Merkely Béla által közölt járványügyi adatokkal.
A rektor által korábban közzétett adatokat nem tudták hivatalos dokumentumokkal alátámasztani.
„Teljes abszurd: Merkely Béla szerint nincsenek meg neki azok az adatok, amiket ő maga kommunikált október végén”
– áll Szél Bernadett Facebook-bejegyzésében.
A független országgyűlési képviselő emlékeztetett, hogy október végén a Semmelweis Egyetem rektora négy egyetemi klinika „rendszeresen egyeztetett adataira” hivatkozva azt állította, hogy kizárólag 65 év alatti oltatlanok vannak lélegeztetőgépen. Ezt követően a politikus kikérte ezeket az adatokat. Az első 15 napos határidő később 45 napra módosult.
„Sajnálattal tájékoztatom, hogy az Ön által kért adatokat a Semmelweis Egyetem nem tudja az Ön rendelkezésére bocsátani, mert azokat a kért formában nem kezeli és a fentiek alapján nem is köteles előállítani.”
– kapta válaszként Szerint Bernadett a SOTE-tól.
Ezek után kérte, hogy küldjék el azt is, az oltottak hány és milyen típusú oltást kaptak, illetve milyen a betegek kormegoszlása. Az eset kapcsán az alábbi kérdések merültek fel a politikusban:
- Ma nincs semmilyen adatuk a kórházban és lélegeztetőn levők oltottságáról, akkor Merkely Béla október végén mégis milyen adatokat közölt?
- Mi alapján mondta azt, hogy „a négy egyetem rendszeresen egyeztetett adatai szerint” nincs oltott lélegeztetőn?
- Miért 45 nap után közlik vele, hogy nincsenek is adatai és nem köteles azokat előállítani?
- Miféle járványkezelés ez, miért titkos, ami minden normális országban nyilvános adat: hogy a kórházban fekvők és elhunytak közül hány ember van beoltva?
- Miért hétpecsétes államtitok Magyarországon minden alapvető járványügyi információ?
„Nem hagyom ennyiben!”
– zárta a posztját a politikus.
(Kiemelt képünk: Merkely Béla rektor beszédet mond a Semmelweis Egyetem és a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért [KINCS] közti szakmai együttműködési megállapodás aláírásán Budapesten, a KINCS központjában 2020. október 13-án. Fotó: Balogh Zoltán / MTI)