6 módszer az influenza és a megfázás természetes leküzdésére
Az ősz beköszöntével a megfázás és az influenza is egyre többeket érint.
Természetes vagy alternatív kezelési módot keres az influenza vagy a megfázás tüneteire? Összeállításunkban most olyan tippeket mutatunk, melyek hatalmas segítségére lehetne, ha ledöntötte a lábáról a betegség.
Öblögessen meleg, sós vízzel
A sós vizes öblögetés megszüntetheti az orrdugulást, miközben eltávolítja a vírusrészecskéket és a baktériumokat is az orrából. Íme egy népszerű recept: keverjen el 1/4 teáskanál sót és 1/4 teáskanál szódabikarbónát nagyjából 2,5 dl felforralt vízben. A keveréket egy fecskendő segítségével adagolja az orrba. Két-három pumpálás mehet mindkét orrlyukba – írja a webdm.com.
Pihenjen
Ezt talán említeni sem kellene, hiszen az egyik legtriviálisabb tanács. Ha megfázott vagy influenzás, akkor a szervezet regenerálódását azzal segítheti a leginkább, hogy alaposan betakarózik és kipiheni magát. Ezen nincs is mit ragozni, a pihenés egyszerűen kulcsfontosságú ilyenkor.
Gargalizáljon
A gargalizálás enyhítheti a torokfájás. Keverjen össze fél teáskanál sót kb. 2 dl vízzel, a keverékkel pedig gargalizáljon napi négy alkalommal.
Igyon sok folyadékot
Ha megfázott vagy influenzában szenved, akkor különösen fontos a folyadék bevitel, hiszen ezzel elkerülheti a kiszáradás, valamint elősegítheti a nyálka fellazulását is. Ilyenkor célszerű meleg italokat, főleg forró teát fogyasztani, de a meleg csirkeleves is jó ötlet lehet. A forró italok ráadásul az orrdugulás enyhítésében is remek partnerek.
Használjon extra párnát
Megfázás vagy influenza esetén jó ötlet lehet, ha éjszakánként extra párnával alszik. Ez a módszer ugyanis segíthet megnyitni a légutakat, ami jobb légzést tesz lehetővé és megkönnyíti az alvást.
Szedjen C-vitamint
Bár arra vonatkozóan nincsenek egyértelmű bizonyítékok, hogy a C-vitamin szedésével elkerülhető a megfázás vagy az influenza, ám kutatás azt bizonyítják, hogy alkalmazásával a betegségben eltöltött idő lerövidülhet. Éppen ezért – főleg az őszi, téli szezonban – érdemes lehet naponta minimum 1000 mg-ot szedni belőle.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Freepik)