Az egész világon leállt a Facebook és a Messenger sincs a topon

Február 11-én, magyar idő szerint reggel, világszerte jelentkeztek problémák a Facebook és a Messenger működésében.

2025. február 11., 11:45

Szerző:

Előbb a Meta üzenetküldő felülete, a Messenger akadozott, majd a Facebookkal is lehalt február 11-én reggel. A hibajelzésekre szakosodott Downdetector élő térképe alapján a világ minden tájáról érkeznek bejelentések, a probléma tehát globális – szúrta ki a Pénzcentrum.

Így halt le a Facebook: el nem küldött üzenetek, meg nem jelenő posztok

A szerkesztőségi tapasztalatok és bejelentések szerint a Messenger nem küldi át a privát üzeneteket, azok egyszerűen nem érkeznek meg a címzetthez, a Facebook pedig nem tölti be a frissebb posztokat.

A probléma eleinte csak asztali, böngészős verziónál jelentkezett, azóta viszont okostelefonon, appban is tapasztalni. A leállás világméretű,  Európában és az Egyesült Államokban is jelentős fennakadások tapasztalhatók.

A Meta egyelőre nem adott hivatalos tájékoztatást a hiba okáról.

Nem először halt le a teljes Metaverzum

2021 októberének egy estéjén már leállt a teljes rendszer. Akkor sem működött a Facebook, a Messenger, de az Instagram és a Whatsapp is beadta a kulcsot. Mind a négy felület a Facebook tulajdonában van, Andy Stones, a Facebook kommunikációs munkatársa akkor végül a konkurens felületen, egy Twitter-bejegyzésben írta meg, hogy tudnak a problémáról, és dolgoznak a rendszer visszaállításán.

Akkor a Twitter vicces bejegyzésben reagált a történtekre. Egy posztban azt írták: „Helló – szó szerint – mindenkinek.”

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Silas Stein / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)

 

Számos akció- és katasztrófafilm tette már központi témává az áramellátás megszűnését. Könnyű belátni, hogy mindennapi életünk szinte minden mozzanata valamilyen módon az áramhoz kapcsolódik. Eszközeink működése, ételeink frissessége, otthonunk melege – ezekhez is áramra van szükség. A villamos energia fizikai tulajdonságai, illetve a villamosenergia-hálózat működése miatt ezért folyamatos felügyeletre van szükség, hogy ne maradjunk áram nélkül.