De ki is Pogány Induló? Íme minden a borfesztiválon balhézó-kötekedő fiatal sztárról

Pogány Induló a művészneve egy igen népszerű és tehetséges fiatalembernek, akinek a nevéhez azonban most egy elég kínos botrány fűződött.

2025. május 25., 10:49

Szerző:

Pogány Induló polgári neve Szirmai Marcell, és a 19 éves, szegedi rapper hatalmas sztárnak számít jó ideje a fiatalabbak körében. Februárban az idősebb generációk is megismerkedhettek vele, amikor Friderikusz Sándor nagyinterjút készített az ifjú tehetséggel. A videó alatt olyan kommentek érkeztek, mint:

„Le a kalappal, hogy ennyi idősen így látja, hogy gondolni kell a jövőre és befekteti a pénzét!! Nagy elismerés!”

vagy:

„Sok sikert, Marcell! Gazdag szókinccsel, szépen beszélsz magyarul. Nagyon szépen beszélsz a családodról, akik a «semmi»-re is büszkék voltak veled kapcsolatban. Nem is adhattak volna többet. Maradj ilyen egyenes és őszinte. A dalaidat meg fogom hallgatni. Egy ötvenegy éves édesanya.”

Hát a héten egy másik oldaláról ismertük meg Pogány Indulót a friderikuszos interjúhoz képest.

Pogány Induló balhézott a borfesztiválon Szegeden

A Szeged365 nevű oldal egy olvasója készített és töltött fel egy felvélt a TikTokra, amin sok konkrétum ugyan nem látható, de annál több hallható – a beszámolók szerint ez Pogány Induló hangja, amint pénteken este Szegeden a borfesztiválon próbál belekötni az arra vetődőkbe. Mielőtt a play gombra kattint, tudnia kell, hogy a felvétel trágár szavakat is tartalmaz (bár a téma ismeretében ez nem lehet túl meglepő).

@maxiferret Pogány induló interakció Random hátranéztem az utcán és összetalálkozott a tekintetünk. A többi már történelem. életem élménye ♥️ #poganyindulo #magyarkurva #buzigyerek #szegedborfesztival #szeged ♬ original sound - maxiferret

Szemtanúk beszámolói szerint Pogány Induló padokat borogatott, de személy elleni erőszakra nem került sor. Viszont ha valaki odanézett, hogy miért ordibál valaki, akkor a fiatalember beszólt az illetőnek, mindenkivel kiabált, balhézott. A 19 éves rappert végül az édesanyja és egy barátja vitte el a helyszínről.

Kicsoda-micsoda Pogány Induló?

Amint azt Pogány Induló másfél évvel ezelőtt a 24.hu-nak egy interjúban elárulta, 2005. június 1-én született Szegeden – ez azt jelenti, hogy mához egy hétre lesz a huszadik születésnapja. Pogány Induló Szegeden nőtt fel és zenei oktatásban részesült, 9 éven át hegedült és zongorázni is tanult. Fent említett édesanyja zongoratanár és a gyereket zenésznek szánta. A későbbi rapper gyerekszínészként musicalekben játszott, fellépett a Szegedi Nemzeti Színházban is.

A Pogány Induló igazából nemcsak egy művésznév, hanem egy fiktív karakter is, aki a magyar internetes és mémkultúra egyik ikonikus alakjává vált a 2010-es évek végén. A név egy szatirikus videóból származik, amely egy fiatal férfit mutat be, aki keménycsávóskodva szavalja sajátos, zenei aláfestéssel kísért verseit. A videó egyszerre vált népszerűvé és mémmé a közösségi médiában, elsősorban a YouTube-on és a Facebookon. Pogány Induló egyik legismertebb száma, ami az elmúlt egy évben 13 millió megtekintést ért el:

Pogány Induló egyik legismertebb mondata, ami mémként is terjed:

„Ha meghalsz, megdöglesz!”

(Kiemelt kép: Pogány Induló Instagramja)