Kozák Luca ezüstérmet szerzett Münchenben

Kozák 100 méter gáton a második helyen futott be a multisport Eb-n.

2022. augusztus 21., 21:09

Kozák Luca 12.69 másodperces országos csúcsbeállítással ezüstérmet nyert 100 méter gáton vasárnap este a müncheni multisport Eb keretében zajló atlétikai Európa-bajnokság zárónapján.

A debreceni sprinter a vasárnapi elődöntőben is 12.69-et ért el, és futammásodikként jutott döntőbe, melyben szintén csak a lengyel Pia Skrzyszowska volt nála gyorsabb.

A 26 éves Kozák karrierje eddigi legnagyobb sikerét aratta.

Kozák második helye révén három éremmel zárta a magyar atlétacsapat az Eb-t. Halász Bence ugyancsak ezüstöt nyert kalapácsvetésben, míg Madarász Viktória bronzot szerzett 35 kilométeres gyaloglásban.

(Kiemelt kép: Kozák Luca a női 100 méteres gátfutás elődöntőjében a müncheni multisport Európa-bajnokságon 2022. augusztus 18-án. A magyar versenyző futammásodikként, 12.69 másodperces országos csúccsal jutott be a fináléba.Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)