Kikapott a női jégkorong-válogatott

A magyar női jégkorong-válogatott 1-0 arányú vereséget szenvedett Németország ellen csütörtöki felkészülési mérkőzésén, a németországi Füssenben.

2022. augusztus 18., 19:34

A Magyar Jégkorong Szövetség tájékoztatása szerint az első játékrészben a vb-rivális németek szereztek vezetést, és bár a második harmadban több emberelőnye – még kettős is – is volt Pat Cortina szövetségi kapitány együttesének, egyiket sem tudtuk gólra váltani, és a záró felvonásban sem esett újabb találat.

A találkozó vége után a csapatok a jégen maradtak, és előbb a három a három elleni játékot, majd a büntetőket gyakorolták.

Válogatottunk pénteken ismét jégre lép a szintén az elitben szereplő ellenfél ellen, majd hétfőn Dániába költözik át a csapat, ahol egy hét múlva rajtol a világbajnokság. A Cortina-csapat Frederikshavnben a németekkel, a csehekkel, a dánokkal és a svédekkel találkozik a csoportkörben. Az utolsó helyezett kiesik, a legjobb három pedig a negyeddöntőbe kerül.

(Kiemelt kép forrása: Jégkorongszövetség)