Kampányt indít a Szerencsejáték Zrt az online sportcsalások miatt

Edukációs kampányt indít a sporteseményekkel kapcsolatban felmerülő csalási trendek és az online sportfogadásokhoz kapcsolódó biztonsági kockázatok megismertetésére a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) és a Szerencsejáték Zrt. 

2023. május 4., 16:23

Szerző:

A népszerű sportesemények  – például a nagyobb labdarúgó-mérkőzések – esetén nőhet az online csalások száma, a jegyértékesítéstől kezdve a személyes adatok eltulajdonításáig rendkívül széles a skála. A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága és a Szerencsejáték Zrt. ezért a budapesti UEFA Európa-liga döntő apropóján közösen indít kampányt a kibertérben. Hozzátették: az egy hónapig tartó kampány célja, hogy felhívja a lakosság figyelmét a sporteseményekkel kapcsolatban felmerülő csalási trendekre, az online sportfogadásokhoz kapcsolódó biztonsági kockázatokra, valamint, hogy hasznos ötletekkel segítse a kibertérből érkező támadások elleni védekezést.

Az edukációs kampány során a két szervezet hasznos tippekkel és podcast-adással jelentkezik közösségi médiafelületeiken, és olyan aktuális témákat érintenek majd, mint az adathalászat, a jelszavak, a biztonságos sportfogadás, az engedéllyel nem rendelkező sportfogadási oldalak és a sportrendezvényekhez kapcsolódó online átverések. Mint írták, a kampány a jelszó világnapján indul, amelyet minden évben május első csütörtökjén ünnepelnek világszerte.

Hozzátették: a világnap üzenete szerint mindenkinek érdemes felülvizsgálnia, elég biztonságosak-e a jelszavai. „A kampányban adott tippeket, tanácsokat megfogadva nemcsak az adatainkat tudhatjuk biztonságban, hanem az egyre növekvő online bűnözés ellen is tehetünk egy komolyabb lépést” – jegyezték meg. Az SZTFH „Minden kiberül” podcastjának május végi adásában az aktuális kockázatokról beszélgetnek meghívott vendégekkel. Kiemelték: a tapasztalatok szerint a nagyobb sportszervezetek, illetve a nagyszabású sportesemények nemcsak a szurkolókat és a legális sportfogadókat, hanem a kiberbűnözőket, valamint a csalókat is vonzzák. A bűnözők célja szinte mindig ugyanaz: személyes és banki adatok  – megtévesztésen alapuló – megszerzése.