Babos Tímea döntős Cipruson

Német ellenfelét legyőzve lett Babos Tímea döntős a salakpályás versenyen Alaminoszban.

2023. május 6., 17:02

Babos Tímea döntőbe jutott a ciprusi Alaminoszban zajló salakpályás tenisztorna női versenyében.

A nemzetközi szövetség (ITF) honlapja szerint a világranglista 302. helyezettje - a torna harmadik kiemeltjeként - a szombati elődöntőben 7:6 (7-4), 2:6, 6:1-re győzte le az ötödikként rangsorolt német Silvia Ambrosiót. Babos a vasárnapi fináléban az első kiemelt ciprusi Raluca Georgiana Serbannal találkozik.

Az alaminoszi torna férfiversenyének elődöntőjében a hetedikként rangsorolt Fajta Péter 6:1, 6:1-re kikapott az első kiemelt román Nicholas David Ioneltől.

Az eszéki torna elődöntőjében - ugyancsak szombaton - a negyedikként rangsorolt Madarász Gergely 7:5, 6:4-es vereséget szenvedett a második helyen kiemelt egyiptomi Mohamed Szafvattól.

(Kiemelt kép: A magyar Babos Tímea visszaüti a labdát a szerb Aleksandra Krunic elleni mérkőzésen a Hungarian Grand Prix 2013 nemzetközi teniszverseny első fordulójában a Római Teniszakadémián 2013. július 9-én. MTI Fotó: Illyés Tibor)