Nincs olyan biztosítás, ami az ittasan közlekedő károkozókért helytállna
Semmibe ne bízzon húsvétkor az, aki ittasan balesetet okoz. A kárt ugyanis még a részeg bicikliseken is behajtja a biztosító, akár másfél milliós értékig. A kártérítési ügyek egy évig is elhúzódhatnak, és ha a sérült járműre csak kötelező biztosítás van, akkor megeshet, hogy ez idő alatt egyetlen fillért sem kap a tulajdonosa.
Sokba kerülhet ez a húsvét azoknak, akik ittasan okoznak balesetet, a törvény ugyanis egyetlen korty alkoholt sem tolerál – figyelmeztet a húsvét kapcsán Németh Péter. A CLB Független Biztosításai Alkusz Kft. – a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének a tagja – értékesítési és kommunikációs igazgatója azt is elmondta, hogy nemcsak a hatóság, hanem a biztosítók is szigorúan büntetik az ittas vezetőket: egyértelműen kizárják a kártérítésből azokat, akik túllépik az általuk megszabott 0,8 ezrelékes befolyásoltságot.
Ez az állapot akár 1-2 pohár bor, vagy két üveg sör legurítása után is bekövetkezhet. És téved, aki azt gondolja, hogy gondosan jár el, ha húsvétkor, éppen az iszogatás miatt nem autóval, hanem inkább biciklivel jár locsolkodni, mondván, néhány kupica után nem tanácsos volán mögé ülni. Így viszont kerékpárra sem tanácsos ülni – szögezi le a szakértő –, hiszen ittasan ez legalább annyira veszélyes a közutakon, mint a részegen autót vezetni.
Abban se bízzon senki, hogy azzal megúszhat egy balesetet, ha „csupán" miatta történt, de ő maga nem volt közvetlenül részese az eseménynek. A következményt mindenképpen viselnie kell – figyelmeztet Németh. Vagyis, ha egy józan, vétlen sofőr azért rántja félre a kormány, balesetet okozva ezzel, mert hirtelen elé kacsázik egy részeg kerékpáros, egyértelműen az utóbbit terhel minden felelősség. Még az anyagi is. Ez utóbbi elérheti a másfél millió forintot is – figyelmeztet a szakértő.