Kormányzás és ellenzékiség

A Nap-keltében Oszkó Péter pénzügyminiszter után Bokros Lajos állta a kérdéseket. A vagyonadó és egyáltalán a válságkezelő kormány eddigi teljesítménye volt a téma.

2009. július 14., 22:41

Oszkó természetesen a maga lovát dicsérte, amelyet a Fidesz vaknak ítélt (Navracsics gúnyos interpretálásában).

Egészen más volt Bokros véleménye. Elismerte a helyes irányt, csak egyes lépéseket kritizált.

A Fidesz nyomatékos kijelentései után, miszerint a vagyonadót eltörlik, sokan felvetik: akkor mi értelme egyáltalán bevezetni? Bokros azt állította: ez csak politikai propaganda. A válságkezelés nem ér véget a kormányváltással, és akkor majd kiderül, hogy az egymillió új munkahely teremtése, a vagyonadó eltörlése, az egészségügyi reform elindítása, a gazdasági egyensúly megteremtése és még számos dolog azzal a szemlélettel, amelyet a Fidesz ellenzékben mutat, nem valósítható meg. Akkor pedig ki is hazudott?

Sokan vannak azon a véleményen, hogy a szigorú költségvetést a társadalom jobban elfogadja Orbántól. Lehet. De az is biztos, hogy a szocialisták szimpatizánsai, de a Jobbik-hívők is a fejére fogják olvasni a kétfenekű ígéreteket, szólamokat.

Ezért tehát a Bajnai-kormánynak ki kell töltenie a ciklust. A jövő évi költségvetést el kell fogadtatnia a már elfogadott adótörvényre építve. Mert az országnak most erre van szüksége. Aztán, ha a következő kormány módosít azon, akkor az már az ő számonkérési lehetősége lesz. Aminek nemzetközi és hazai hatásaival nekik kell majd elszámolni. És nem ellenzéki, hanem kormányzati felelősséggel.

Tősér István
Miskolc

15:58

A nyugdíj összegének növelése érdekében többféle társadalombiztosítási megállapodás köthető, amelyek lehetővé teszik a szolgálati idő és az alapkereset bővítését is, így biztosítva a magasabb nyugdíjat, illetve az elégséges szolgálati időt a jövőben.